reklamı kapat

POPÜLER

Alienware

Alienware, X-Series dizüstüleri ile soğutmada yeni döneme geçiyor

Dell firmasının oyun odaklı yan markası Alienware, yakında resmi olarak tanıtacağı X-Series dizüstüleri ile soğutmada yeni döneme geçiyor.

Alienware imzalı oyuncu dizüstü modelleri her zaman dikkat çekiyor. Burada üst seviye seçenekler hazırlayan firma, X-Series dizüstüleri ile sektörde ilklere imza atacak.

İlk olarak yeni serideki modellerde TIM (Thermal Interface Material) adı verilen yeni bir materyal kullanılacak. Buna Element 31 adı veriliyor ve temelde galyum silikon yer alıyor.

Firma galyum silikon temelli Element 31 ile beraber yeni modellerin benzersiz bir termal soğutma performansı sunacağını iddia ediyor. Bu arada yeni modellerin dörtlü fan sistemine sahip olacağı da aktarılıyor.

Bu konuda sektörde bir ilke imza attıklarını aktaran Alienware, dört fan ile elbette çok yüksek bir soğutma vadediyor. Aşağıda da görebileceğiniz üzere bu dörtlü fan sistemi geniş bakır borular ile destekleniyor.

Bu fan sistemine rağmen modellerinin çok ince olacağını gösteren firma, dört fan ile X-Series modelleri çok güçlü ve yüksek ihtimalle eskiye oranla daha sessiz bir şekilde soğutacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Alienware bugün başka bir duyuru da yaptı

O da en yeni m15 R6 laptop modeli oldu. Bu laptop Intel’in yeni geliştirdiği 11. jenerasyon işlemcilerini ve RTX 3080 ekran kartını kullanıyor.

Bu dizüstü 1080p 165 Hz, 1080p 360 Hz veya QuadHD (2,560 x 1,440) 240 Hz ekranlar ile donatılabiliyor. 32 GB RAM + 4 TB depolama ile elde edilecek ürün, 1.300 dolardan başlıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung’un Türkiye’de satışa çıkan en yeni modeli