reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3 katlanabilir telefon

Samsung Galaxy Z Fold 3 için üretim başladı; peki telefon neler sunacak?

Samsung’un 2021’deki en gelişmiş katlanabilir telefon modeli olacak Samsung Galaxy Z Fold 3 için üretim konusunda büyük adım atıldı.

Bildiğimiz kadarıyla Samsung Galaxy Z Fold 3 ağustos ayında lanse edilecek. Yeni gelen bilgilere göreyse merak edilen telefonun üretimi şimdiden başlamış durumda.

Üretim sürecini telefonda kullanılacak ilk parçalar için başlatan Samsung, yüksek ihtimalle yakında tam montaj sürecine de geçecek.

Kesin olarak Galaxy Z Fold 3 ile beraber tanıtılacak Galaxy Z Flip 3 için de üretim yüksek ihtimalle başlamış ya da başlamak üzere bulunuyor.

Türkiye’de satılacak iki telefon modeli de katlanabilir telefon pazarının en gelişmiş seçenekleri konumunda yer alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 hakkında neler biliyoruz?

Telefonun arkasında toplam beş farklı kamera olacak. Sağlam bir kaynağa göre telefondaki tüm kamera detayları tam olarak şöyle:

-Ön 1: 10 megapiksel 1.22um 1/3.2″ Sony IMX374 (Bu dış ekrandaki delikte olacak)
-Ön 2: 16 megapiksel 1.0um 1/3.09″ Sony IMX471 (Bu kamera ekran altında olacak)
-Arka 1: Geniş açı “ana” 12 megapiksel 1.8um 1/1.76″ Sony IMX555
-Arka 2: 2x telefoto 12 megapiksel 1.0um 1/3.6″ 3M5
-Arka 3: Ultra geniş açı 12 megapiksel 1.12um 1/3.2″ 3L6

Telefonda hemen hemen kesin olarak bir ekran üstü kat yeri / katlanma yeri yer almıyor. Bu da gerçekten hem sevindiriyor hem de merak ediliyor. Bu arada Galaxy Z Flip 3 için de aynı pürüzsüz ekran deneyiminin sunulması bekleniyor.

Galaxy Z Fold 3 modeli S Pen desteğine sahip ancak bünyesinde bir S Pen barındırmayacak. Yani S Pen desteği olacak ancak bunun için kalemin harici olarak taşınması gerekecek.

Bunun için Samsung’un yeni modeline özel S Pen bölümüne sahip özel kılıflar hazırlaması bekleniyor. Bunların yakında resmi olarak ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın