reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40 Pro

Dünyanın en iyi kameralı akıllı telefonu belli oldu

Huawei Mate 40 ailesinin tanıtılmasının ardından telefonun kamera performansı DxoMark tarafından test edildi. DxoMark’a göre piyasadaki en başarılı kameraya sahip akıllı telefon Huawei Mate 40 Pro. Genel kamera performansıyla 136 puan elde eden telefon, fotoğraf performansında 140, zoom konusunda 88, video konusunda da 116 puan elde etti.

Düşük ışıkta bile geniş dinamik aralık sunduğu belirtilen telefonun parlak ışık ve iç mekan koşullarında üstün doku kalitesi sunduğu söyleniyor. Hem fotoğraf hem de video tarafında doğru ve hızlı otofokus performansı sunan Mate 40 Pro  gece çekimlerinde bile geniş dinamik aralık sunduğu söz ediliyor.

Video sabitleme konusunda da başarılı olduğu söylenen telefon yetersiz ışık koşullarında çekilen videolarda düşük gürültü seviyesi sunuyor. DxoMark pek tabii cihazda beğenmediği noktalar olduğunu da belirtiyor. Ultra geniş kamerada nispeten dar görüş alanın bulunduğunu söyleyen DxoMark, telefonun çok zorlu video sahnelerinde hafif düşük pozlama ve sınırlı dinamik aralık sunduğunu ifade ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 Pro kamera özellikleri neler?

Mate 40 Pro serisi, önlerinde 13 megapiksel F2.4 ve 3D ToF sensörü taşıyor. Bu sistem üç boyutlu yani güvenli yüz tanıma yapabiliyor. Arkada ise Mate 40 Pro özelinde Leica imzalı 50 megapiksel F1.9 Ultravision OIS ana, 20 megapiksel F1.8 Ultravision ultra geniş açı, 12 megapiksel F3.4 5x telefoto ve lazer netleme kameraları bulunuyor.  Kamera performansıyla dikkat çeken modelin yurt dışındaki başlangıç fiyatı 1.199 euro.

İlgili video

Mate 40 serisi tanıtım videosu