reklamı kapat

POPÜLER

Huawei_P30_Pro

”Huawei P30 Pro, dünyanın en iyi kameraya sahip akıllı telefonu”

Huawei’nin Paris’te gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttığı P30 Pro kamera performansıyla büyük beğeni topladı. Gerek fotoğraf tutkunları gerekse teknoloji tutkunları tarafından Huawei P30 Pro merakla beklenen DxoMark puanı da açıklandı.

Fotoğraf dünyasında önemli bir yere sahip olan DxoMark, P30 Pro’nun fotoğraf performansına 112 puan vererek telefonu birinci sıraya yerleştirdi. Dünyanın en iyi kameraya sahip akıllı telefonu olan P30 Pro’nun hem gün ışığında hem de düşük ışıkta iyi performans sergilediği belirtiliyor. Kameranın düşük ışıkta dahi  iyi pozlama sunduğu söyleniyor. Hızlı ve doğru otomatik odaklama yapabilen kameranın  düşük ışıkta iyi detay sunduğu dile getiriliyor. DxoMark’ın söylediğine göre kamera bokeh modundayken  doğru derinlik tahmini ve iyi detay sunuyor. DxoMark, dışarıda çekim yaparken gökyüzü renginin doğal olmayan görüntülenmesini ise beğenmediğini ifade ediyor. Fotoğraf konusunda genel olarak başarılı performans sergileyen kameranın video konusunda özellikle düşük ışıkta gren sunduğundan söz ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro’nun kamerası ne gibi deneyim vadediyor?

Telefonun arkasında Leica imzalı 1/1.7 inç 40 megapiksel F1.6 OIS (SuperSpectrum) + 20 megapiksel F2.2 (120 derece geniş açı) + 8 megapiksel F3.4 (Periskop tarzı) üçlü kurulum yer alıyor. Kare kamera modülüyle 5x optik, 10x kayıpsız ve 50x dijital zoom yapabilen telefon, yine arkasında daha iyi derinlik algılama için bir ToF sensörüne de sahip. Bu sensör bilmeyenler için kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Quad Bayer filtresini RYYB (Kırmızı, sarı, sarı, mavi) piksel yapısıyla birleştiren telefon, bu sayede inanılmaz iyi düşük ışık fotoğrafları çekebiliyor. Telefonun ISO 409.600 (Işık hassasiyeti) seviyesine kadar çıkabildiği de belirtiliyor.

İlgili video