reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30 Pro

Huawei P30 Pro ve Google Pixel 3 XL kamera karşılaştırması

Huawei’nin kamera performansıyla zirveye oturan yeni telefonu Huawei P30 Pro ile Google Pixel 3 XL‘ın kamera performansı karşı karşıya geldi.

Dünyanın en iyi kameralarına sahip telefonları arasında gösterilen P30 Pro ve Pixel 3 XL özellikle düşük ışıkta gösterdikleri performansla dikkat çekiyor. Paylaşılan videoya bakıldığında her iki telefonun da kamera performansı konusunda başarılı performans sergilediği görülüyor. Düşük ışıkta yapılan çekimlerde de iddialı performans gösteren telefonlardan P30 Pro’nun Pixel 3 XL’den daha fazla renk doygunluğu sunduğu görülüyor. Dış mekan çekimlerinde yakınlaştırma yapıldığında P30 Pro’nun harikulade bir performans sergilediği görülüyor. Detaylarda herhangi bir kayıp yaşanmazken Google Pixel 3 XL’de kayıp göze çarpıyor. Dört kamerayı bünyesinde barındıran Huawei P30 Pro’nun kamera performansı çok iyi olsa da tek kameralı Google Pixel 3 XL’nin de başarılı performansa sahip olduğunu söyleyemek mümkün.

12.2 megapiksel optik görüntüleme yapabilen kamera bulunan Pixel 3 XL, önünde devasa çentikte ise iki adet 8 megapiksel özçekim kamerası taşıyor. İki ön çekim kamerası (F1.8 ve F2.2) kişilere geniş açı çekim imkanı sunuyor. Arka kamerayı F1.8 diyafram açıklığına sahip lens ve 1.4um piksel boyutuna sahip sensör üzerine kuran firma, burada yapay zekadan yararlanarak harika sonuçlar ortaya koyuyor.

4K 60 FPS desteği

4K çözünürlükte 60 fps video çekebilen telefon, “Super Res Zoom” isimli bir yapay zeka özelliğiyle geliyor. Bu özellik zoom çekimleri oldukça güzel hale getiriyor. HDR+ özelliğiyle tek bir fotoğraf için birden fazla çekim gerçekleştiren kamera sistemi, Top Shot isimli bir özelliği de taşıyor. Bu özellikle telefon fotoğraftaki herkesin net, gözleri açık ve gülerken çıktığı kareyi seçiyor. Ayrıca Night Sight ile gece çekimleri yine yapay zeka ile çok daha iyi hale getiriliyor. Burada flaş kullanmadan flaş varmış gibi sonuçlar alınabiliyor.

İlgili video

Huawei P30 Pro ve Google Pixel 3 XL karşı karşıya