reklamı kapat

POPÜLER

Huawei_P30_Pro

Huawei P30 Pro’nun etkileyici 50x zoom performansı [Video]

Teknoloji dünyasında tanıtıldığı günden beri konuşulan Huawei P30 Pro bilindiği üzere 50 kata kadar dijital yakınlaştırma yeteneğiyle fark yaratıyor.

Beebom isimli YouTube kanalı P30 Pro’nun zoom yeteneklerini ortaya çıkarmak için bir video hazırladı. YouTube üzerinden paylaşılan videoda Huawei P30 Pro’nun gerçekten de dikkat çekici bir başarıya imza attığı görülüyor. Paris’te gerçekleşen çekimde Eyfel Kulesi uzak bir yerden P30 Pro ile çekiliyor. Uzak bir mesafe olmasına rağmen P30 Pro, başarılı yakınlaştırma yeteneği sayesinde uzaktaki nesneleri yakınlaştırıyor. 5 kat optik ve 10x hibrit yakınlaştırmada başarılı performans sergilediği görülen P30 Pro, 50 kat dijital yakınlaştırmada da optik zoom kadar olmasa da iyi performans sergiliyor.

P30 Pro, daha iyi derinlik algılama için bir ToF sensörüne de sahip. Bu sensör bilmeyenler için kızılötesi ışığın nesneye ulaşması ve yansıyarak geri dönmesi için gereken süreyi ölçüyor ve böylelikle objelerin derinliğini hesaplayabiliyor. Quad Bayer filtresini RYYB (Kırmızı, sarı, sarı, mavi) piksel yapısıyla birleştiren telefon, bu sayede inanılmaz iyi düşük ışık fotoğrafları çekebiliyor. Telefon ISO 409.600 (Işık hassasiyeti) seviyesine kadar çıkabiliyor. 409.600 ISO hassasiyetinin üst segment fotoğraf makinelerinin sunduğu ISO değeriyle neredeyse aynı olduğunu söyleyelim. Yüksek ISO hassasiyeti P30 Pro’nun düşük ışıkta başarılı performans sergilemesine katkı sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 modellerinin Türkiye satış fiyatları ne kadar?

128 GB depolamaya sahip Huawei P30 Pro 6.999 TL fiyat etiketine sahip. P30 Pro’nun 256 GB depolamalı versiyonu ise 7.999 TL fiyat etiketiyle satın alınabiliyor. 128 GB depolamalı Huawei P30 ise 5.699 TL fiyat etiketine sahip.

İlgili video