reklamı kapat

POPÜLER

İstanbul merkezli Tozz Bike imzalı elektrikli kişisel ulaşım aracı: Pipegun

İstanbul merkezli Tozz Bike imzalı elektrikli kişisel ulaşım aracı: Pipegun

 - Güncelleme: 01 Ocak 2022 13:20

İstanbul merkezli olarak Burak Kazar ve Emre Kuvvetli tarafından kurulan Tozz Bike imzalı elektrikli kişisel ulaşım aracı Pipegun ile tanışın.

Tam adı spesifik olarak “Pipegun #1” olan bu elektrikli kişisel ulaşım aracı, tasarımsal olarak bir hibrit seçenek konumunda. Model bir BMX bisiklet, elektrikli scooter ve kaykay formlarını bir araya getiriyor. Sade yapılı paslanmaz çelik gövde üzerine kurulan araç, ufak lastikler ile yol alıyor ve sadece arka tarafta disk fren kullanıyor.

Teknik açıdan baktığımız zaman Pipegun için iki farklı versiyon hazırlanmış. İlk versiyona gücünü Bafang imzalı 250W gücünde bir elektrik motoru veriyor. Arkaya konumlandırılan bu motor 45 Nm gibi fazlasıyla yeterli bir tork sunuyor ve modeli 25 km/s hıza rahatlıkla çıkarabiliyor. Bu versiyon zemine yerleştirilen lityum-iyon pil ile 45 km kadar menzil getiriyor.

İkinci versiyona gücünü yine Bafang imzalı 500W gücünde bir elektrik motoru veriyor. Aynı şekilde arkaya konumlandırılan bu motor, tam 60 Nm tork sunuyor ve modeli 35 km/s hıza çıkarabiliyor. Bu versiyondaki lityum-iyon pil ile 65 km kadar bir sürüş menzili elde edilebiliyor. Menziller farklı şartlara (Yol, eğim, sürücü ağırlığı vb.) göre değişiyor.

Gündelik şehir içi ulaşım ihtiyaçlarını karşılaması için tasarlanan Tozz Bike Pipegun, ilk aşamada sadece 20 adet üretilecek ve ön sipariş fiyatı 2.100 dolar seviyesinde yer alıyor. Resmî sitesine buradan ulaşabileceğiniz elektrikli kişisel ulaşım aracı için açıklanmış bir Türkiye fiyatı ise bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir: Ferrari’nin nefes kesen otomobili ile tanışın