reklamı kapat

POPÜLER

İstanbul merkezli Tozz Bike imzalı elektrikli kişisel ulaşım aracı: Pipegun

İstanbullu Tozz Bike imzalı elektrikli kişisel ulaşım aracı Pipegun #1 satışa çıktı

İstanbul merkezli olarak Burak Kazar ve Emre Kuvvetli tarafından kurulan Tozz Bike imzalı elektrikli kişisel ulaşım aracı Pipegun #1 satışa çıktı.

Uzun zamandır gündemimizde olan elektrikli kişisel ulaşım aracı Pipegun #1, daha önce görmeyenler için tekrardan üzerinden geçmek adına tasarımsal açıdan bir hibrit seçenek konumunda yer alıyor. Model bir BMX bisiklet, elektrikli scooter ve kaykay formlarını bir araya getiriyor. Sade yapılı paslanmaz çelik gövde üzerine kurulan araç, ufak lastikler ile yol alıyor ve sadece arka tarafta disk fren kullanıyor. İşte bu model şu an “McFly Limited Edition” adı verilen sürümü ile Shopier üzerinden satışa sunuldu. Bu sürüm için açıklanan satış fiyatı ise tam 49 bin TL seviyesinde yer aldı.

Teknik açıdan baktığımız zaman Pipegun için normalde iki farklı versiyon hazırlanıyor. İlk versiyona gücünü Bafang imzalı 250W gücünde bir elektrik motoru veriyor. Arkaya konumlandırılan bu motor 45 Nm gibi fazlasıyla yeterli bir tork sunuyor ve modeli 25 km/s hıza rahatlıkla çıkarabiliyor. Bu versiyon zemine yerleştirilen lityum-iyon pil ile 45 km kadar menzil getiriyor.

Satışa sunulan “McFly Limited Edition” için temel olan ikinci versiyona gücünü yine Bafang imzalı 500W gücünde bir elektrik motoru veriyor. Aynı şekilde arkaya konumlandırılan bu motor, tam 60 Nm tork sunuyor ve modeli 35 km/s hıza çıkarabiliyor. Bu versiyondaki lityum-iyon pil ile 65 km kadar bir sürüş menzili elde edilebiliyor. Menziller farklı şartlara (Yol, eğim, sürücü ağırlığı vb.) göre değişiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gündelik şehir içi ulaşım ihtiyaçlarını karşılaması için tasarlanan Tozz Bike Pipegun #1, fiyat etiketiyle herkesin rahat şekilde ulaşabileceği bir seçenek konumunda bulunmuyor ancak firmanın büyük çaplı seri üretim yapmadığını belirtelim. Bu tarz bir ürünü güncel dolar / euro kuru ve vergiler üzerinden daha ucuza üretmek ve satışa sunmak, gelecek için sürdürülebilir bir iş modeli için çok da mümkün olmayabilir.

Elektrikli kişisel ulaşım aracı Pipegun #1 yanında bu da ilginizi çekebilir: L’Oreal firmasından 2023’te gelecek evde saç boyama cihazı

İLGİLİ HABERLER