reklamı kapat

POPÜLER

kişisel ulaşım aracı LIFT Aircraft Hexa

İşte gelecek, işte kişisel havacılıkta son nokta; karşınızda LIFT Aircraft Hexa [Video]

Birçok firma kişisel hava aracı geliştirmek için yatırım yapıyor. İşte bunlar arasına bir yenisi daha eklenmiş durumda. Karşınızda LIFT Aircraft Hexa.

LIFT Aircraft tarafından geliştirilen kişisel hava aracı Hexa, konsept değil gerçekten uçabilen bir model. Kullanmak için pilot lisansına ihtiyaç duymayan araç, çoğunluğu karbon fiber bir gövde üzerine kuruluyor. Bu açıdan hem hafif hem de sağlam olan hava aracı, görebileceğiniz üzere havalanmak için gereken gücü 18 adet motordan alıyor. Dikey olarak iniş ve kalkış yeteneği bulunan LIFT Aircraft Hexa, elektrikli yapıda ve toplam 15 dakika boyunca havada kalabiliyor. 18 farklı motoru olduğu için havada meydana gelebilecek arızalara karşı çok güvenli olan kişisel hava aracı, sadece tek bir kişiyi taşıyabiliyor. Kullanmasının / yönetmesinin çok kolay olduğu belirtilen araç, sadece bir joystick ve bilgi ekranıyla süreci zorlaştırmıyor. Yukarıdaki videoda görebileceğiniz üzere çok dengeli olan hava aracı, burada birçok gelişmiş sensörden yardım alıyor. Bu açıdan yarı otonom yapısı bulunan insan taşıyabilen dev drone, pili azaldığı zaman düşme olmaması için otomatik olarak iniş yapabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
kişisel ulaşım aracı LIFT Aircraft Hexa
kişisel ulaşım aracı LIFT Aircraft Hexa

LIFT Aircraft Hexa, en gelişmiş kişisel hava aracı modelleri arasında yer alıyor

Büyük sorunlara karşı özel bir paraşüt sistemiyle donatılan araç, şimdilik bir eğlence platformu olarak planlanıyor. Aracın açılacak özel merkezlerden kiralanabileceği belirtiliyor. Henüz fiyatı açıklanmayan bu teknoloji harikası, gelecek için çok büyük önem arz ediyor. Çünkü kişisel havacılık dönemi büyük şehirler içerisine kadar girmeye hazırlanıyor. Bu konuda NASA bile çalışmalar yapıyor.