reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Kitty Hawk Flyer

Karşınızda Google kurucusunun desteklediği Kitty Hawk’tan geleceğin kişisel hava aracı [Video]

İnternet devi Google’ın kurucularından Larry Page tarafından maddi olarak desteklenen Kitty Hawk, bugün Flyer adını verdiği yeni kişisel ulaşım aracını görücüye çıkarttı. İşte detaylar;

Kitty Hawk en son karşımıza Cora ile çıkmıştı. Şirketin hazırladığı bir uçan taksi konsepti olan Cora, gerçekten uçabiliyor olmasıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Bu araçla Airbus ile Uber gibi isimlerin aktif olarak çalıştığı ticari taşımacılık alanına giren firma, yeni hava aracı Flyer ile sürecin kişisel tarafına odaklanıyor. Uzun zamandır geliştirme aşamasında bulunan araç, tek kişi için tasarlanmış durumda. Bünyesinde yer alan tam 10 adet motor ile havalanan kişisel hava aracı, gücünü yüzde 100 elektrikten alıyor. Birden fazla pervane olması güvenlik için çok iyi dururken, aracı uçurmanın 1 saatten kısa sürede öğrenilebildiği belirtiliyor. Deneyimli pilotların ilk aşamada 32 kmh/s hıza çıkabildiği araç, 115 kg ağırlığa sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Kitty Hawk Flyer
Kitty Hawk Flyer
Kitty Hawk Flyer
Kitty Hawk Flyer

Kitty Hawk Flyer satışa çıkacak mı?

Söylendiği kadarıyla evet. Araçtan ön sipariş almaya başladığı belirtilen firma, kişisel hava aracının fiyatını ise henüz açıklamıyor. Sadece su üzerinde uçurulmasına izin verildiği belirtilen aracın, ilerleyen dönemde 160 km/s hıza çıkabileceği de söyleniyor. Günlük uçuşa ilk adım olarak lanse edilen Flyer, insan taşıyabilen dev bir drone olarak hayallerin gerçeğe dönüşmesi için büyük önem arz ediyor.