reklamı kapat

POPÜLER

Google kurucusu Larry Page’in “uçan arabası” ilk kez görüntülendi [Video]

25 Nisan 2017

Kitty Hawk’ın bir süredir merakla beklenen uçan otomobil prototipinden paylaşılan ilk görüntüler yepyeni bir sınıfın doğuşuna işaret ediyor.

Google’ın kurucusu Larry Page tarafından finanse edilen “”uçan otomobil” şirketi Kitty Hawk nihayet ilk modelinin prototipiyle karşımıza çıktı. Marka tarafından tamamen elektrikli hava aracı olarak tanımlanan ve tasarım süreci bu felsefe üzerine çekillenen Flyer suda ve havada kullanılabiliyor. Şu ana kadar “uçan otomobil” etiketiyle tanıtılmış araçların aksine uçuş modundaki kullanımlar için pilotluk lisansı gerektirmediği ifade edilen Kitty Hawk Flyer için çalışmalarını yürüten ekip, modeli 2017‘nin sonunda satışa çıkarmayı planlıyor. Prototip aşamasında olduğu için henüz resmi teknik değerleri açıklanmayan araçla ilgili ufak da olsa detaylar yok değil.


Geliştirme sürecinde ağırlık kazanılması adına ultra hafif materyallerin kullanıldığı açıklanan model Federal Havacılık Kurulu’nun tüm standartlarını karşılayacak nitelikleri barındırıyor. Toplam ağırlığı 100 kilogram civarında olduğu ifade edilen Flyer’ın maksimum sürat değerinin 40 km/s olması bekleniyor. Kitty Hawk tarafından Amerika dışında satışa sunulması planlanmayan Flyer ile ilgili detaylar önümüzdeki günlerde netleşecek. Larry Page’in Kitty Hawk ike birlikte uçan otomobil üreticisi başka bir markayı da desteklediği ve bu markanın da yakın zamanda Zee.Aero adında bir modeli tanıtabileceği iddialar arasında.

VİDEO

YORUMLAR