reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Vivo NEX
Vivo NEX
Vivo NEX
Vivo NEX
Vivo NEX
Vivo NEX
Vivo NEX

Lenovo Z5’i utandıracak tamamen çerçevesiz Vivo NEX’in yeni teknik detayları ortaya çıktı

Konsept halinin gösterildiği MWC 2018‘den bu yana beklenen akıllı telefon Vivo NEX, biliyorsunuz 12 Haziran tarihinde lanse ediliyor. Bugün ise telefondan yeni detaylar bulunuyor.

Advertisement

Dün NEX S ve NEX A isimli düşük seviye iki versiyona daha sahip olacağını duyduğumuz Vivo NEX, yeni teknik detaylar kazandı. Yeni bilgileri şimdiye kadar elde ettiklerimiz ile birleştirince gerçekten güçlü bir model karşımızda bulunuyor. Buna göre telefon daha önce söylenenden farklı olarak 5,99 inç değil tam 6,59 inç OLED ekran ile geliyor. Yüzde 100 ekran gövde oranına yaklaşacağı için elde tutmanın kolay olacağı söylenen telefon, ekrana entegre parmak izi sensörüne de sahip olacak. Gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 6 GB RAM’den alan model, 128 GB dahili depolama ile karşımıza çıkıyor. 4.000 mAh kapasitesinde büyük pille tanıtılacak Vivo NEX, çiftli arka kamera sistemiyle geliyor. Bu kamerayla tam 14 durak dinamik aralık sunabildiği belirtilen akıllı telefon, yapay zeka algoritmalarıyla görüntü kalitesini ciddi oranda artırabiliyor. Modelin fiyat olarak 1.000 dolara yaklaşabileceği ise üzen tek detay olarak önümüzde duruyor. Alt versiyonların ise 800 dolar seviyesinde olacağı belirtiliyor. Sanıyoruz pazarın son dönemdeki en pahalı Android telefonu geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo NEX

Vivo NEX neden bu kadar dikkat çekiyor?

Telefon artık biiliyorsunuz devrimsel bir yapı üzerine kuruluyor. Ancak telefon esas olarak ön kamerasıyla fark yaratıyor. Ön kamerası yüzünde değil üzerinde yer alan telefon, saklanabilir bu kamerayla tamamen çerçevesiz üst kısmı çentiksiz sunuyor. Lenovo Z5’in hayal kırıklığından sonra gözlerin çevrildiği telefon, gerçekten oldukça merak ediliyor.

İlgili Video

Şirketin ekrana entegre parmak izi teknolojisi