reklamı kapat

POPÜLER

Vivo 5G

5G konusunda heyecan verici bir haber de yenilikçi telefon firması Vivo’dan

Akıllı telefon dünyasında sürgülü kamera sistemini başlatan ilk isim Vivo, 5G konusunda da geride kalmak istemiyor. Firmadan bu konuda güzel bir haber bulunuyor.

5G teknolojisi 2019’un en önemli yenilikleri arasında yer alıyor. Bu yeni döneme birçok firma aktif olarak hazırlanırken, sürece Vivo da dahil olmuş görünüyor. Kısa süre önce resmi bir açıklama yapan firma, özel modifiye edilmiş NEX S modeliyle başarılı bir 5G denemesi yaptıklarını belirtiyor. İndirme hızı konusunda 4G’yi ikiye katlayacak 5G teknolojisi, bu özel NEX S modelinde Qualcomm’un X50 modemiyle hayat buluyor. 5G telefonlarda da sık sık göreceğimiz X50 modem, 2019 için büyük önem arz ediyor. 2019 yılında 5G destekli bir akıllı telefon satışa sunacağını belirten firma, sürgülü kamera yanında ekrana entegre parmak izi konusunda da öncü isim konumunda bulunuyor. Bu açıdan sektördeki ilk adımı Vivo‘nun atması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo 5G

Vivo NEX ailesinin detaylarını hatırlarsak;

Ortak olarak aynı tasarım ile karşımıza çıkan Vivo NEX S ve NEX A, çok ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Burada yüzde 91,24 ekran gövde oranına ulaşan telefonlar, bünyelerinde bir ekran çentiği de barındırmıyor. Yukarıda da dediğimiz gibi ön kameraları gövdelerinin üzerinden çıkan telefonlar, bu sayede gerçekten istenen çerçevesiz yapıyı karşımıza çıkıyor. Teknik tarafta NEX S, 6,59 inç Super AMOLED 2316 x 1080 piksel 19.3:9 ekran üzerine kuruluyor. Gücünü Snapdragon 845 işlemci ve 8 GB RAM‘den alan telefon, 128 GB ya da 256 GB dahili depolama ile elde edilebiliyor. Ekrana entegre parmak izi okuyucusuyla gelen model, 4.000 mAh bir pile sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vivo NEX A ise gücünü Snapdragon 710 işlemci ile 6 GB RAM‘den alıyor. 128 GB dahili depolaması bulunan model, 6,59 inç Full HD+ Super AMOLED ekran ile karşımıza çıkıyor. Parmak izi sensörü ekranda değil arkasında olan model, yine 4.000 mAh pile sahip. Gövdelerinden çıkan F2.0 ön kamerası 8 megapiksel çözünürlükte olan telefonlar, arkalarında ise 12 megapiksel F1.8 ile 5 megapiksel F2.4 kameralar barındırıyor. Burada Sony sensör kullanan Vivo, 5 megapiksel kamerada optik görüntü sabitleme de sunuyor. Screen SoundCasting Technology teknolojisiyle sesi Xiaomi Mi Mix gibi ekrandan üreten yani ayrı bir ahizeye ihtiyaç duymayan telefonlar, iki farklı renkte elde edilebiliyor.

İlgili Video

NEX ailesinin tanıtım videosu