reklamı kapat

POPÜLER

Viita Titan HRV

Kayseri’de geliştirilen lüks akıllı saat: Viita Titan HRV [Video]

Türkiye’de de ofisi bulunan Viita Watches en yeni ürünü Viita Titan HRV’yi kullanıcıların beğenisine sundu. Kickstarter’da ilgiyle karşılanan akıllı saat gelişmiş özellikler vadediyor.

Ürettiği premium akıllı saatlerle dikkat çeken Viita, yeni modeli Titan’ı Kickstarter’da kullanıcıların karşısına çıkardı. Titanyum gövdeyle gelen Titan, klasik saat tasarımını kendine temel alıyor. Dayanıklı gövdesi ile dikkat çeken saat, safir cam dokunmatik ekranla geliyor. 46 mm’lik gövdeye sahip saatin kalınlığı ise 16 mm. 10 ATM basınca kadar (100 metreye kadar) su geçirmez olan akıllı saat, etkileyici bir dayanıklılık seviyesine sahip. Dahili GPS’i bulunan Titan, telefon bağımlılığını da ortadan kaldırıyor. Akıllı saatin arkasında kalp ritmi sensörü bulunuyor. Aktivite takiplerinde ve günlük kullanımda, detaylı raporlar hazırlayabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aktivite takip özellikleri

Akıllı saatlerin olmazsa olmazı aktivite takip özellliklerine sahip olan Viita Titan HRV, 19 farklı spor çeşidini algılayabiliyor. Hız, mesafe, süre, kalp ritmi ve kalori ölçümü yapan saat, stres seviyenizi de ölçüyor. Kendinize çeşitli görevler atayabileceğiniz saatin uygulaması ile motivasyonunuzu da yüksek tutabilirsiniz. Ayrıca gün içinde susuz kalmamanız için gerekli ölçümleri yaparak günlük su ihtiyacınızın ne kadarını tükettiğinize ilişkin veri sunabiliyor. Saatin en iddialı yönlerinden biri ise pil ömrü. Titan’ın 2 haftaya varan kullanım sunabildiği iddia diliyor.

Telefonunuzun yerini de tespit edebileceğiniz saatin arayüzünde bildirimleri de görüntüleyebiliyorsunuz. Facebook, WhatsApp ve diğer mesaj uygulamalarından gelen içerikleri saat üzerinden okumak mümkün oluor. Ayrıca bir alarm işlevi de gören saat, uyku takibi de yapıyor. Donanım, yazılım geliştirmesi ve Orta Doğu çevresindeki satışları Kayseri’den yönetilen saat, Kickstarter üzerinden 279 eurodan başlayan fiyatlarla satılıyor. Saatin Kickstarter sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.