reklamı kapat

POPÜLER

KIA Telluride

Beklentileri aşma sinyali; KIA Telluride sürpriz sahnesiyle gündemde

11 Eylül 2018

Kısa süre önce kamuflajsız olarak kameralara yakalanan KIA Telluride, seri üretim öncesi en ciddi provasını beklenmedik bir etkilikte gerçekleştirdi.

Geride bıraktığımız hafta sonu, kameralara yakalanan kamuflajsız görselleri üzerinden ilk değerlendirmesini yapma fırsatına eriştiğimiz KIA Telluride, bekleyenlerini büyük bir sürprizle karşıladı. Önümüzdeki ay içerisinde düzenlenecek olan Paris Otomobil Fuarı’yla ilgili bir gelişmesini beklediğimiz modelin ön gösterimi niteliğindeki tanıtımı New York Moda Haftası kapsamında yapıldı. Kamuflaj yeşiline yakın bir renk tonu ve arazi dinamiklerini destekleyen ekipmanlarla desteklenen Telluride, özellikle görünüm itibarıyla konsept versiyondan hatırı sayılır farklar barındıracak. KIA’nın SUV ürün gamında en tepeye yerleşecek olan üç bölmeli modelin Amerika pazarında büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Arazi karakterinin etkileri

Üretim sürecinin Amerika’da gerçekleştirilmesi planlanan Telluride’ın şu anda karşımızda olan bir nevi şov versiyonunda birbirinden ilginç detaylar göze çarpıyor. Yan tarafta konumlandırılan merdiven, şnorkel ve deri kaplama aynalar bu parçalar arasında karakteri fazlasıyla pekiştirmekte. Arka bölüme entegre edilen lastik ise görünüme sertlik katsa da geri görüşü ciddi anlamda kısıtladığı da bir gerçek. Fabrikadan çıkacak versiyona oranla tampon ve diğer gövde parçalarının da farklı olduğunu da belirmeden geçmeyelim. Konsept bir proje olarak nitelendirilmesinden ötürü şimdilik herhangi bir teknik detayı paylaşılmayan modelin, bu haliyle seri üretime çok yakın olduğunu da söyleyebiliriz. Kaputunun altında Santa Fe’de gördüğümüz 235 beygirlik 2.0 litre turbo dört silindir makinenin gelme ihtimali hala gündemde olan Telluride, önümüzdeki yılın öne çıkan modellerinden birisi olmaya aday. Bekleyip göreceğiz.