reklamı kapat

POPÜLER

Dünyada Yılın Otomobili 2020

Dünyada Yılın Otomobili 2020 için finalist adayları açıklandı

Amerika merkezli markaların kendisine hiçbir başlık altında yer buladığı Dünyada Yılın Otomobili 2020, birbirinden iddialı isimler arasında paylaştırılacak.

Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında açıklanmasını beklediğimiz Avrupa merkezli yılın otomobili ödülünün öncesi, takvimin bir diğer önemli ödülü için de elimize liste ulaştı. New York Otomobil Fuarı’nda kazananı açıklanacak Dünyada Yılın Otomobili 2020 için resmi kanallardan açıklanan liste en az Avrupa merkezli liste kadar şaşırtıcı adaylara sahip. Hiçbir Amerikan otomobilinin kendisine yer bulamamasıyla şaşırtan adaylar; Avrupa, Japonya ve Güney Kore merkezli üreticilerin modellerinden oluşuyor. Premium üreticilerin de hatırı sayılır oranda kaybettiği liste, aslında Uzak Doğu’lu markaların geldiği noktayı çok net bir şekilde gösteriyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dünyada Yılın Otomobili 2020 detaylı aday listesi

Açıklanan listenin en geniş kapsamlı olan maddesinden başlayalım. Dünyada Yılın Otomobili için açıklanan modellere baktığımızda; Hyundai Sonata, Kia Soul EV, Kia Telluride, Range Rover Evoque, Mazda3, Mazda CX-30, Mercedes CLA, Mercedes GLB, Volkswagen Golf ve Volkswagen T-Cross karşımıza çıkıyor. Yılın lüks otomobili listesinde ise Almanya krallığı yaşanıyor. Listede; BMW X5, BMW X7, Mercedes EQC, Porsche 911 ve Porsche Taycan yer alıyor. Yılın performans otomobili ödülü için; BMW M8, Porsche 718 Spyder/Cayman GT4, Porsche 911, Porsche Taycan ve Toyota GR Supra yarışıyor. Yılın şehirli otomobili ödülü için ise; Kia Soul EV, Volkswagen T-Cross, Mini Cooper SE, Peugeot 208 ve Renault Clio karşı karşıya geliyor. Liste içerisinde en iyi tasarım ödülü; Alpine 110S, Mazda3, Mazda CX-30, Peugeot 208 ve Porsche Taycan arasında belirlenecek. Kazananı nisan ayında öğreneceğiz.

İlginizi çekebilir

2020 Volkswagen Golf