reklamı kapat

POPÜLER

Telluride Konsept

Merakla beklenen KIA Telluride kamuflajsız olarak kameralara yakalandı!

Önümüzdeki yıl içerisinde üretime hazır formuyla rekabete dahil edilecek olan KIA Telluride, bekleyenlerini memnun edecek devamlılık kriterlerine sahip.

Rakiplerinin peşi sıra gelen elektrikli hamleleri karşısında bir süredir sessiz kalan KIA, Ocak 2018’de bu durumu değiştirmek ilk adımını attı. 2016 yılında tanıtımı gerçekleştirilen Telluride isimli SUV modelini bu felsefe üzerinden üretim bandına aktaracağını duyuran marka, projeye güvenme konusunda haklı bir pozitiflik içerisindeydi. Bunun en temel sebebiyse projenin arkasında, Audi TT ve Hyundai Tucson başta olmak üzere önemli modellerde imzası bulunan başarılı tasarımcı Peter Schreyer‘in olmasıydı. Konsept formunda ciddi bir kitle tarafından beğeni kazanan Telluride, yapılan resmi açıklamanın ardından kelimenin tam anlamıyla sessizliğe büründü. Aradan geçen yaklaşık 8 aylık zaman diliminin ardındansa artık pastanın fırından çıkma zamanı gelmiş gibi görünüyor. Dış basında da ön çıkan kamuflajsız görüntüleriyle karşımıza çıkan bu yeni SUV, konsept formuna sadık kalınan detayları sayesinde kesinlikle dikkat çekecek.

2019 hazırlıkları

Ortaya çıkan fotoğraflara baktığımızda Telluride’ın halihazırda satışta olan hiçbir KIA modeline benzerlik göstermediğini görebiliyoruz. Bizlere bir anlamda markanın önümüzdeki süreçte üzerinde barındıracağı yapıdan da haber verme ihtimali olan modelin şu aşamada en net parçası arka bölümü. Dikey formda yerleştirilen LED stoplarıyla fark yaratan bu yapı, tampon ile difüzörün farklı karakterde birleştiği noktaları da göz önüne sermekte. Yan bölümü Santa Fe’de olduğu gibi nispeten daha sakin çizgilerde oluşan Telluride’ın ön bölümünde de hatırı sayılır bir yer kaplayan ışıklandırma grubunun baskınlığı söz konusu. Tasarım ekibinin ön bölümü konsept yapıdan farklı olarak seri üretime taşıdığını da belirtmen geçmeyelim.

Telluride Konsept


Önümüzdeki süreçte tamamen elektrikli olarak da görmeyi beklediğimiz KIA Telluride ilk aşamada ise geleneksel motor seçenekleriyle satışta olacak. Santa Fe’de gördüğümüz 235 beygirlik 2.0 litre turbo dört silindir makinenin de içerisinde olduğu ihtimaller içerisinde 3,3 litrelik V6 da yer almakta. 2019’un ilk çeyreği içerisinde tanıtılması gündemde olan modelin Türkiye pazarına gelişiyle ilgili detayları da ayrıca takip ediyoruz. Gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.