reklamı kapat

POPÜLER

KIA SP

Yeni bir modelin habercisi mi? KIA’nın gizemli SUV konseptinden ilk detaylar

Seri üretim versiyonunun kısıtlı bir pazarda satışa sunulabileceği söylenen KIA SP, sahip olduğu tasarım detaylarıyla ilgi çekme potansiyeli barındırıyor.

Halihazırda Sportage ve Sorento ile SUV sınıfında istediği rakamları elde etmeyi başaran KIA‘yı yükseliş içerisinde olan markalar arasına yazabiliriz. Amerika’da geçtiğimiz yılın müşteri memnuniyeti en yüksek otomobil üreticileri arasında da girmeyi başaran markanın, bu başarıyı 2016 yılında tanıtımını gerçekleştirdiği Telluride konseptini üretime getirerek taçlandıracağını geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaşmıştık. Şimdilik önümüzde görünen Cenevre ve Chicago Otomobil Fuarı’na odaklandığını düşündüğümüz KIA, beklenmedik yeni bir SUV projesiyle karşımıza çıktı. “SP” adıyla ilk görsel detayları paylaşılan konsept projenin tanıtım etkinliği de en az kendisi kadar beklenmedik bir organizasyon kapsamında gerçekleştirilecek.

Sadece Güney Asya pazarında olabilir

Hindistan‘ın başkenti Yeni Delhi‘de düzenlenecek olan Auto Expo 2018 kapsamında tanıtımı gerçekleştirileceği duyurulan KIA SP’nin ortaya çıkan ilk detayları, şimdilik sadece Güney Asya pazarına özgü olabileceğine işaret ediyor. Eğer bu detaylar resmi kaynaklarca doğrulanırsa, tasarım detaylarıyla bizi heyecanlandırmayı başaran bu konseptin seri üretim versiyonun Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa pazarında görme ihtimalimiz pek mümkün değil. İki karelik ipucu niteliğinde fotoğrafları paylaşılan projesinin kaslı ve modern çizgilere sahip olduğunu vurgulayan KIA, teknolojik parçalarıyla da kendisine bir hayli güveniyor. Arka ve ön bölümünde slim-LED tasarım çizgisiyle birlikte geleceğini gördüğümüz SP ile 7 Şubat’ta tanışacağız. Modelle ilgili gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.