reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Tesla otomobillere yol ve rüzgar sesi için ilginç özellik

Elektrikli otomobil dünyasının öncü ismi Tesla, yazılım güncellemeleriyle otomobillerini geliştirmeye devam ediyor. Son eklenecek özellik ise yol ve rüzgar sesi sorunlarına odaklanıyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, diğer şirket liderlerinin aksine Twitter’dan gelen istekleri aktif şekilde değerlendiriyor. Kişilerin otomobillere eklenmesini istediği özellikleri alan CEO, bunları ilerleyen yazılım güncellemeleriyle gerçekten getiriyor. İşte bu konuda gelen son istek Model S, Model X ve Model 3‘ün rüzgar ile yol sesine odaklanıyor. “Yakında geliyor” şeklinde söylenen özellik, otomobil ses sisteminin oluşan rüzgar ve yol sesini otomatik olarak bastırmasına dayanıyor. Yani dinlediğiniz müzik motor sesi olmayan aracın ürettiği rüzgar ile yol sesine göre otomatik olarak ayarlanacak ve böylece kişiler bu istenmeyen gürültülerden kurtulmuş olacak. Araçlarında oldukça kaliteli ses sistemleri tercih eden Musk, bunu yakında çok farklı bir amaç için daha efektif olarak kullanacak gibi görünüyor. Bölgesel ayarlarla fark yaratacağı tahmin edilen özellik bakıldığında oldukça ilginç duruyor.

Teknik detaylarıyla Tesla Model 3

Bu sayede sadık bir Tesla kullanıcı kitlesi oluşturan Elon Musk, şu sıralar daha çok alev silah ile gündeme geliyor. Toplam 20 bin adet üretilen silahtan bugün itibariyle 10 bin adet satan ve toplam 5 milyon dolar para kazanan Musk, her işiyle farklı olmayı başarıyor görünüyor. Ünlü CEO şu sıralar kendisine komik şekilde “Zombi Koruyucusu” diyor.

İlginizi çekebilir