reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Tesla otomobillere oldukça faydalı yeni özellik: Köpek modu

Tesla otomobil modelleri, sunduğu özellikler ile sektörün oldukça ilerisinde yer alıyor. Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre bunlar arasına köpek modu da geliyor.

Tesla, otomobilleriniz düzenli şekilde yazılımsal olarak güncelliyor. Bu konuda süreci “akıllı telefon” güncellemeye benzer hale getiren firma, Elon Musk sayesinde kullanıcıların isteklerine de cevap veriyor. Özellikle Twitter üzerinden birçok öneri alan ve bunların çoğunu gerçeğe dönüştüren Musk, bunlar arasına bir yenisini daha ekliyor. Yine Twitter üzerinden gelen bir öneri doğrultusunda Tesla modellerine bir “köpek modu” geliyor. Biliyorsunuz kişiler genelde alışveriş merkezlerine gittikleri zaman köpeklerini otomobiller içerisinde bırakıyor. Bu durumla özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde sık sık karşılaşılıyor. Bilinçli kişiler bu durumda otomobilin klimasını açık bırakıyor. Ancak bazen bunu fark etmeyen kişiler köpekleri kurtarmak için otomobilin camını kırabiliyor. İşte bu durum için Model 3, Model S ve Model X modellerine bir köpek modu konulması isteniyor. Kişiler, bu mod aktif edildiği zaman otomobilin klimayı çalıştırmasını, müzik çalmasını ve dev ekranda “Ben iyiyim, sahibim birazdan gelecek” yazısının görünmesini istiyor. Aynı zamanda bu ekranda otomobil içerisindeki sıcaklık seviyesinin büyük şekilde görünmesi de talep ediliyor. Tüm bunlara Elon Musk “tamam” cevabını veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Elon Musk, Tesla otomobilleri sürekli güncel tutuyor

Bu arada otomobiller içerisinde 2016’dan bu yana bir “Cabin Overheat Protect” özelliği bulunuyor. Sadece elektrikli otomobillerde mümkün olduğu söylenen (Motor kapalıyken çalıştığı için) bu özellik, otomobilin içerisindeki sıcaklığı saatler boyunca güvenli seviyede tutabiliyor. Bu sayede tüm evcil hayvanlar ve çocuklar, sıcaklık sorunu yaşamadan araç içerisinde kalabiliyor. Köpek modunun bu özelliği daha görünür hale getireceği görülüyor.

İlginizi Çekebilir

En yeni Huawei Mate 20 serisi