reklamı kapat

POPÜLER

Tesla köpek modu elon musk
Tesla köpek modu elon musk

Elon Musk’a Twitter’dan gelen öneriyle hazırlanan Tesla “köpek modu” [Video]

İlk müjdesi geçtiğimiz aylarda verilen Tesla araçlara özel köpek modu kullanıma sunuldu. Artık can dostlarımız çok daha güvende olacak.

Elon Musk, Tesla otomobil sahiplerini mümkün kıldığı güncellemeler ile mutlu etmeye devam ediyor. Yayımlanan son güncelleme ise can dostlarımız için geliyor. Daha önce müjdesi verilen bu özellik, köpeklerin Tesla otomobiller içerisinde güvenle kalmasına odaklanıyor. Burada elbette sürekli bir yaşamdan bahsetmiyoruz. Biliyorsunuz kişiler alışveriş merkezlerine gittikleri zaman genelde köpeklerini otomobiller içerisinde bırakıyor. Ancak bu zaman zaman ciddi sıkıntılara yol açabiliyor. Bilinçsiz kişiler yüzünden araç içerisinde sıcaktan ölen köpekler oluyor. Bu yüzden çoğu kişi gerekli önlem alınsa dahi (Örneğin klimayı açık bırakmak) köpekleri kurtarmak adına otomobillerin camlarını kırabiliyor. İşte yayımlanan köpek modu bunun önüne geçiyor. Bu mod Model 3, Model S ve Model X içerisinde aktif edildiği zaman büyük merkezi ekranda bir not beliriyor. Bu notta “sahibim kısa süre içerisinde dönecek endişe etme” yazıyor ve büyük şekilde araç içerisindeki sıcaklık gösteriliyor. Elektrik altyapısı sayesinde sürekli klima açarak soğutma yapabilen Tesla otomobiller, böylece uzun süre boyunca köpekleri ya da kedileri serin şekilde tutabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla, köpek moduyla herkesi mutlu ediyor

Bu özelliği Twitter üzerinden Elon Musk’a gelen öneriler doğrultusunda hazırlayan firma, bu konuda gerçekten benzersiz bir noktada yer alıyor.