reklamı kapat

POPÜLER

Elon Musk Tesla Model S

Elon Musk’tan yeni Tesla Model S açıklaması: “640 kilometre”

Tesla CEO’su Elon Musk, kısa süre önce Tesla Model S odaklı önemli bir açıklamada bulundu. Yeni modeller ile menzil iyice aratacak gibi görünüyor.

Elektrikli otomobil modellerinin menzilleri sürekli olarak artıyor. Şu an birçok otomobil 400 km üstünde menzille geliyor. Bu konuda özellikler pazarın öncü ismi Tesla’nın araçları oldukça iyi durumda. Şu an Tesla Model S en büyük pil seçeneğiyle tam 600 km menzil elde edilebiliyor. Firma bunu daha da artırmaya kararlı. Elon Musk’tan gelen son açıklamaya göre Model S yakın gelecekte tek şarjla 640 km yol yapabilir hale gelecek. Hem pil paketlerinde hem de yazılım tarafından yapılan iyileştirmeler ile 700 km’ye doğru ilerleyen otomobil, bu açıdan dikkat çekecek gibi duruyor. Birçok kişinin elektrikli otomobillere yönelik yaklaşımını değiştirecek bu menzil değerleri, elbette harika görünüyor. Bu kadar yüksek menzil değerleri, Tesla’nın yüksek hızlı şarj istasyonları beraber elektrikli otomobiller için oluşan temel bütün soru işaretlerini ortadan kaldıracak izlenimi oluşturuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Menzil konusunda çıtayı Tesla Model S değil esasen Tesla Roadster yukarıya taşıyacak

Araç 0’dan 100 km/s hıza sadece ama sadece 1,9 saniyede çıkabiliyor. Üç motor üzerine kurulan ve dört çeker olan araç, maksimum 400 km/s hız yapabiliyor ve tam 1.000 km menzil sunuyor. 200 kWh bataryaya sahip olacağı aktarılan elektrikli otomobil, sunduğu 10.000 Nm tork değeriyle nefesleri kesiyor. 2020 yılı içerisinde 250 bin dolardan satışa çıkacağı bilinen araç, biliyorsunuz daha şimdiden birçok kişi tarafından satın alınmış durumda.

İlgili Video