reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Elon Musk Gigafactory 4

Elon Musk, Tesla araçların üretileceği Gigafactory 4’ün yerini açıkladı

Elektrikli otomobil pazarının dev ismi Tesla, Gigafactory 3 sonrası Gigafactory 4 ile gündemde. Fabrikanın yerini Elon Musk paylaştı.

Tesla hatırlarsınız Gigafactory 3 adını verdiği fabrikasını Çin Şanghay’da kurmaya başladı. Hatta burada çok ciddi bir ilerleme sağlandı. 1 yıl içerisinde otomobil üretmeye başlayacağı belirtilen Gigafactory 3, şirket için gerçekten çok büyük önem arz ediyor. Firma biliyorsunuz şu an üretimini Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan fabrikalarda yapıyor. Yeni kurulacak fabrika ise inanılmaz büyük Çin pazarına hitap ediyor. Buradaki satışlarını artırması isteyen üretici, Gigafactory 3‘te her yıl 500 bin kadar araç üretileceğini söylüyor. Bir sonraki fabrika ise Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre Almanya Berlin‘de açılacak. Gigafactory 4 için burayı belirleyen elektrikli otomobil üreticisi, Avrupa’daki talebi de bu fabrika ile karşılamaya hazırlanıyor. Burada ilk olarak Tesla Model Y‘nin üretileceği aktarılıyor. Fabrikada ayrıca pil ve motor gibi sistemlerin de üretileceği Musk’ın verdiği bilgiler arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Müjdesi Elon Musk tarafından verilen Tesla Türkiye operasyonu ne oldu?

Firma halen Türkiye operasyonuna başlamadı. Hatırlarsınız Tesla geçtiğimiz dönemde LinkedIn üzerinden Türkiye operasyonu için 7 farklı iş ilanı yayımlamıştı. Şirketin servis alanında açtığı iş ilanlarında karşımıza İstanbul Otomol lokasyonu çıktı. Süreç için o zaman konuşan CEO Elon Musk, “Bu arada, bu yılın sonlarına doğru Tesla’yı Türkiye’de getirmeyi planlıyoruz. Ülkenizi çok seviyorum ve açılışta bizzat orada olacağım.” açıklamasını yapmıştı. Firma ülke çapında süper hızlı şarj istasyonları kurmak için de çalışıyor ancak tam operasyon ne zaman başlayacak halen bilinmiyor. Burada Musk’ın bahsettiği “2019 sonu” pek mümkün görünmüyor.

İlgili Video

Şirketin merakla beklenen hiper modeli Roadster

İLGİLİ HABERLER