reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Gigafactory Berlin

Elon Musk’tan Tesla “Gigafactory Berlin” için ilk görsel geldi

Tesla CEO’su Elon Musk, yapımı devam eden Gigafactory Berlin fabrikasından ilk görseli kısa süre önce paylaştı. Fabrika güzel görünüyor.

Tesla, araçlarının üretildiği Gigafactory yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. En son Çin fabrikasını faaliyete geçiren ve burada ciddi sayıda araç üretmeye başlayan firma, yeni Gigafactory’i ise Almanya Berlin‘de kuruyor. Avrupa’daki talebi Gigafactory Berlin fabrikası ile karşılamaya hazırlanan şirket, burada ilk olarak Tesla Model Y‘nin üretileceğini aktarıyor. Fabrikada ayrıca pil ve motor gibi sistemlerin de üretileceği Musk’ın verdiği bilgiler arasında yer alıyor. Peki bu fabrika nasıl görünecek? Elon Musk’ın paylaştığı yukarıdaki görsel bunun cevabını veriyor. Şimdilik bilgisayar ortamında hazırlanan bu görsel, fabrikanın genel hatlarını karşımıza getiriyor. Ormanlık bir alanda kurulan ve hatta bu konuda ilk inşaat aşamasında ciddi sorun yaşanan fabrika, üstünde sayısız güneş paneli  barındırıyor ve gerçekten etkileyici duran bir giriş ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Hazırlanan taslak içerisinde elektrikli kamyon Tesla Semi’ler de dikkatlerden kaçmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla kısa süre önce Model serisine indirim yaptı

Firma Model S ve Model X için geçtiğimiz ay 5 bin dolarlık bir indirim gerçekleştirmişti. Yapılan bu indirim sonrasında Model S ve Model X için başlangıç fiyatı ABD’de 74.990 dolar ve 79.990 dolar olmuştu. Bu dönemde Model 3 ise 2 bin dolarlık bir indirim almıştı. Araç bu indirim ile ABD’de 37.900 dolardan satılmaya başlanmıştı. Firma daha sonra ise Model Y’nin başlangıç fiyatına 3 bin dolar indirim yaptı. Bu indirim ile araç 50 bin dolar altına indi, ABD’de 49.990 dolara satılmaya başlandı.

İlgili Video