reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Tesla’dan Çin üretimi Model 3’lerle büyük ilerleme

 - Güncelleme: 18 Aralık 2019 16:59

Elektrikli otomobil pazarının dev ismi Tesla, Çin’de yer alan Gigafactory 3 ile önemli bir ilerleme katetti. Firma artık ciddi üretim yapıyor.

Şanghay’da yer alan Tesla Gigafactory 3 fabrikası, gelen bilgilere ve drone görüntülerine göre büyük sayılarda Model 3 üretimine başladı. Çin üretimi Model 3’lerin üretimini artırdığı ve satış için büyük sayılarda göndermeye başladığı aktarılan firma, bu fabrikayı gerçekten çok kısa sürede işler hale getirmiş ve seri üretime başlamış durumda. Ekim ayında tam üretime yönelik denemeler yapılan fabrika, firmanın Çin pazarındaki satışları için çok ama çok önemli görünüyor. Buradaki fabrikaya büyük önem veren üretici, Gigafactory 3‘te her yıl 500 bin kadar araç üretileceğini söylüyor. Firmanın önümüzdeki yılın başındaki ilk Gigafactory 3 hedefi ise haftalık 3 bin kadar Model 3’ü banttan indirmek olacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Gigafactory 4 için de çalışmalara başladı

Bir sonraki fabrika Elon Musk tarafından yapılan açıklamaya göre Almanya Berlin‘de açılacak. Gigafactory 4 için burayı belirleyen elektrikli otomobil üreticisi, Avrupa’daki talebi de bu fabrika ile karşılamaya hazırlanıyor. Burada ilk olarak Tesla Model Y‘nin üretileceği aktarılıyor. Fabrikada ayrıca pil ve motor gibi sistemlerin de üretileceği Musk’ın verdiği bilgiler arasında yer alıyor.

İlgili Video

Şirketin merakla beklenen hiper modeli Roadster