reklamı kapat

POPÜLER

2021 Cadillac Escalade

Tam 38 inç kavisli OLED ekrana sahip SUV! [Video]

Otomobillerdeki ekranların boyutları son yıllarda sürekli olarak artıyor. Bu konuda sınırları zorlayacak araçlardan birisi ise 2021 Cadillac Escalade olacak gibi duruyor.

Güncel birçok otomobil modelinde biliyorsunuz standart fiziksel göstergeler yer almıyor. Firmalar artık fiziksel ibreler yerine LCD ekranlar kullanıyor. Bu konuda akla gelen ilk isimler arasında Volkswagen ya da Audi gibi firmalar bulunuyor. Ancak sektörü bu dönüşüme iten en önemli isim kesinlikle Tesla konumunda. Tesla’nın Model serisi araçlar biliyorsunuz devasa ekranlarıyla bırakın ibreleri, fiziksel tuşları bile hayatımızdan çıkarıyor. Gerçekten sektörün geleceğinde direksiyon üstündeki fiziksel butonlara dahi yer bulunmuyor. İşte bu durum 2021 Cadillac Escalade modelinde de farklı olmayacak. Çünkü modelde resmi olarak açıklandığı kadarıyla tam 38 inç boyutunda kavisli bir OLED ekran yer alıyor. İki parça ekran kullanmak yerine tek bir panel kullanacak firma, bu sayede sürücülere birçok bilgiyi aynı anda sunacak gibi görünüyor. Ayrıca OLED ile çok yüksek kalite de sağlanacak gibi duruyor. Bu ekrana rağmen tüm fiziksel butonları ortadan kaldırması beklenmeyen dev SUV, ekran boyutu konusunda bir rekor kırmıyor. Evet doğru okuyorsunuz daha büyük ekranlı araçlar da geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
2021 Cadillac Escalade

2021 Cadillac Escalade, özellikle ABD pazarında öne çıkacak bir araç

Örneğin Byton firmasının yukarıda görebileceğiniz ilk elektrikli aracında, kokpiti baştan başa geçen tam 48 inç’lik tek parça bir ekran yer alıyor. Bu ekran sayesinde hem sürücü hem de yanındaki yolcunun kendisine özel bir ekran alanı bulunuyor.