reklamı kapat

POPÜLER

Cadillac yeni nesil lüks SUV modeliyle yeni bir dönemi başlatıyor [Video]

12 Kasım 2015

Başta Escalade olmak üzere birçok farklı SUV modeline sahip olan Cadillac, lüks crossover sınıfına göz kırptı. Amerikalı lüks otomobil üreticisinin bu sınıftaki ilk büyük kozu ise XT5 oldu.

Şirketin SRX modelinin yerini alan Cadillac XT5 lüksü, estetiği ve performansı bir üst seviyeye taşıyor. Köşeli hatlarıyla dikkat çeken otomobilde büyükçe bir ızgara tasarımı, tampona doğru inen LED aydınlatmalar, yine arka kısımda dik konumlanan LED stoplar, çift egzoz sistemi ve koruma plakası göze çarpan detaylar arasında. Otomobil heybetli görünümüne rağmen kardeşi SRX’ten 126 kg, rakibi Audi Q5’ten ise 45 kg daha hafif.

2017 Cadillac XT5 luxury crossover
Lüksü iç mekana da taşıyan Cadillac, yeni nesil SUV modeli için ahşap, karbon fiber ve alüminyum kaplama seçenekleri sunuyor. Dört kollu fonksiyonel direksiyon simidinin arkasında dijital gösterge paneli ve onun yanında dokunmatik bilgi eğlence ekranı yer alıyor.

Amerika pazarında 3,6 litre hacimli V6 motoruyla yer alacak Cadillac XT5, 310 beygir güç ve 365 Nm tork üretebiliyor. Otomobilin Avrupa’ya ise 2 litre hacimli bir motorla gelmesi bekleniyor.

VİDEO

YORUMLAR