reklamı kapat

POPÜLER

2021 Cadillac Escalade

3.0 litrelik dizel motorla geldi; karşınızda 2021 Cadillac Escalade [Video]

Premium SUV sınıfında önemli bir evrimi beraberinde getiren 2021 Cadillac Escalade, teknolojik geliştirmelerinin yanında yeni motor seçeneğiyle de dikkat çekecek.

Sahip olduğu karakter itibarıyla tüm dünyada bilinen Escalade, 1997 yılında başlayan macerasında yeni bir viraja giriyor. Düzenlenen özel bir etkinlikle tanıtımı gerçekleştirilen yeni jenerasyon tasarım ve teknoloji noktasında var olan dinamikleri bambaşka bir noktaya taşıyor. Yerini aldığı jenerasyona oranla lüks algsını da hatırı sayılır oranda iyileştirdiği söylenen 2021 Cadillac Escalade, devasa dijital ekranlarıyla teknolojinin nimetlerinden de sonuna kadar faydalanıyor. Toplamda 38 inçi bulan bu ekranlar üç farklı kademeye üzerinden karşımıza çıkıyor. 4,2 inçlik sürücü ekranı, 16,9 inçlik multimedya ekranı ve 7,2 inçlik bilgi paneli şeklinde belirlenen bu dağılım genel bazda bakıldığında ise oldukça keyifli bir birliktelik sunuyor.

2021 Cadillac Escalade hakkında öne çıkan detaylar

Çözünürlük bazında da oldukça üst seviye olan bu ekranlara anlam kazandıran yegane parçalar ise içerisindeki yetenekler olacak. Artırılmış gerçeklik teknolojisinden faydalanılarak geliştirilen navigasyon sistemi, gece görüş desteği, kör nokta uyarısı ve yük çekme asistanı gibi özellikler bu ekranlar üzerinden deneyimlenebilecek . Yeni Escalade’ın ses sistemi ise AKG’ye emanet. içerisinde 19 adet hoparlör ve bir adet subwoofer ile gelen bu paket opsiyonel pakette 36 hoparlörlü bir yapıya bürünebiliyor. Dış bölümde ise standart olarak 22 inçlik jant setini sunan Cadillac, farklı donanım seviyelerine göre hissedilir karakter değişimlerini de beraberinde getiriyor. Son olarak bagaj hacminin 722 litreye çıkartıldığını da belirtmeden geçmeyelim.


Yeni Escalede’ın kaputunun altındaki en büyük değişim ise dizel motor seçeneği. Aracın tercih edilebilirliğini doğrudan etkileyecek olan 3.0 litrelik altı silindirli turbo dizel makine 277 beygir güç ve 623 Nm torkla karşımıza çıkıyor. Standart olarak 10 ileri otomatik şanzımanla kombin edilen bu motorun satışlara olan etkisi şimdiden merak ediliyor. Bunun dışında ise beklenen seçenek olan 6,2 litrelik V8 motor da listede. 420 beygir güç ve 623 Nm torkla gelen bu motorda standart olarak değişken supap zamanlaması, stop/start ve aktif silindir kapatma teknolojileri bir arada kullanılıyor.