reklamı kapat

POPÜLER

General Motors

Otomotiv devi General Motors dev bir geri çağırma ile karşımızda

Amerika Birleşik Devletleri merkezli araç üreticisi General Motors üretimi 3,4 milyon araçta hayati bir fren arızası tespit edildi.

Dönem dönem karşımıza çıkan ve bazen oldukça geniş çapta modelleri etkileyen geri çağırma hamlelerinin merkezinde bu kez Amerikan üretici General Motors var. Şirketin geri çağırma sebebi ise oldukça hayati. Buna göre fren sisteminde tespit edilen problem nedeniyle toplamda 3.4 milyon araç geri çağırıyor. Elektrikli fren pompasının gevşemesi ile birlikte fren mesafesinin uzadığı bilgisi tüketicilerin şikayeti ile ortaya çıkmış.Tahmin edebileceğiniz gibi bu da kaza riskini oldukça arttırıyor. Araçların çoğunun SUV veya pick-up olduğu da gelen haberler arasında. Şirketten yapılan açıklamada ilgili problemin 2014-2018 Chevrolet Silverado, GMC Sierra 1500, 2500 ve 3500, 2015-2017 Cadillac Escalade ve 2015-2018 GMC Yukon, Chevy Suburban ve Tahoe modelleri için geçerli olduğu söylendi. Model listesi maalesef oldukça kabarık. İlgili modellerde servis hizmetlerinin ücretsiz olacağı da açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

General Motors gibi Volvo da bir geri çağırma açıklamıştı

Kullanıcılar için de doğrudan önemli sıkıntılar yaşatma potansiyeli barındıran sorunun, emme manifoldunda yer alan bir parçanın deformasyonuna dayandırıldığını ilk açıklamalarda görebiliyoruz. Volvo cephesinin paylaştığı bilgilere göre model yılı 2014 ile 2019 arasında değişen ve kaputunun altında 2.0 litrelik dizel motoru barındıran her model bu sıkıntıyla karşı karşıya. Bu da listeye S60, S80, S90, V40, V60, V70, V90, XC60 ve XC90 modellerinin tamamını yazmamıza neden oluyor. Şimdilik rapor edilen herhangi bir olumsuz olayın yaşanmadığını belirten marka yetkilisi ise, araç sahiplerine ulaşım sağlayacaklarını ve sorunun herhangi bir ücret ödenmeden servislerde giderileceğinin altını çizmiş durumda.

İlginizi çekebilir

2020 Mitsubishi Pajero Sport ve öne çıkan özellikleri