reklamı kapat

POPÜLER

Yangın tehlikesi mevcut; Chevrolet cephesinden geri çağırma

Yangın tehlikesi mevcut; Chevrolet cephesinden geri çağırma

Amerikan otomotiv devi Chevrolet cephesi, 70 binden fazla aracın etkilendiği dev bir geri çağırma haberi ile karşımızda.

Otomotiv üreticilerinin geri çağırma haberlerini sık sık duyuyoruz. Kimi geri çağırma nedeni basit bir vida olabilirken, bazen yakıt sistemleri ile alakalı hayati parçalar olabiliyor. Bütün bu hataların ortak noktası ise yüz binlerce aracı doğrudan etkilemesi. Bahsettiğimiz durumun en yeni örneği Amerikan otomotiv devi Chevrolet cephesinden geldi.

General Motors bünyesinde faaliyetlerine devam eden şirket yangın tehlikesi sebebi ile 73 bin aracını geri çağırıyor. 2019-2022 yılları arasında üretilen Bolt modellerini kapsayan arızanın sebebi olarak ise LG’nin ürettiği bataryalar olarak gösterildi. Bahsettiğimiz arızanın GM’ye toplam 1 milyar dolardan fazla bir maliyete sebep olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chevrolet gibi Porsche de bir geri çağırma operasyonu duyurmuştu

Lüks otomobil üreticisinin de başı bir geri çağırma haberi ile beladaydı. yazılımsal olarak bazı modellerde yaşanan sorunlar birçok kullanıcıyı etkilemişti.

Porsche tarafında yapılan resmi açıklamanın öne çıkanlarıysa şu şekildeydi; “Porsche olarak her şeyden önce kullanıcılarımızın güvenliğine önem veriyoruz. Bundan hareketle yaklaşık 43 bin adedi bulacak 2020 ve 2021 model yıllı Taycan ve Taycan Cross Turismo modellerini gözden geçirece ve yazılım güncellemesi yapacağız.

Geri çağırmadan etkilenen araçlarımızın ünitelerinde ani güç kaybı ve olası kapanmalar söz konusu. Sorunun çözümü için ihtiyaç duyulan yazılım güncellemesi yetkili noktalarımızda yapılacaktır.” ifadelerine yer vermişti.

İlginizi çekebilir

Mercedes EQS; elektrikli ailenin amiral gemisiyle tanışın