reklamı kapat

POPÜLER

Cadillac elektrikli SUV

Elektrikli SUV dünyasına bir üye daha; Cadillac ilk detayları açıkladı

İki aylık zaman zarfı içerisinde somut parçalarıyla karşımıza çıkmasını beklediğimiz Cadillac imzalı elektrikli SUV, markasının dönüşüm öncüsü olacak.

Küresel dönüşümün yaşandığı pazarda kendi içerisinde markalar için çalışmalar yapan General Motors, yatırım planlamalarını da tamamen bunun üzerine odakladı. Geride bıraktığımız gün Holden markasını da kapatma kararı alarak bunun sinyalini net şekilde veren grup içerisinde premium odaklı iddialı bir isim bizleri bekliyor. Cadillac rozetiyle pazara sunulacak elektrikli SUV modeli için bir süredir çalışmalarına devam eden ekip, modelin şekillenme süreciyle ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıl içerisinde konsept olarak karşımıza çıkarılan projenin özellikle tasarım karakteriyle ciddi bir fark yaratması bekleniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Cadillac elektrikli SUV ile ürün gamı dönüşümüne girecek

General Motors’un kendi içerisinde geliştirdiği elektrikli altyapı platformu üzerine şekillenmesi beklenilen modelle ilgili şu anda rakamsal herhangi bir veri paylaşılmış değil. Projeyle ilgili ufak ipuçları veren marka başkanı Steve Carlisle; “Şu aşamada tüm detaylardan bahsedemiyor olsam da, size aracın küresel olarak satılacağını ve kendinden sonra gelecek elektrik dönüşümüne ilham olacağını söyleyebilirim. Cadillac’ı tam anlamıyla bir elektrikli otomobil markası olarak dönüştürmek için süreci iyi yönetmemiz gerekiyor.” ifadelerine yer verdi. Dört tekerlekten çekişli altyapıda da destek verecek olan altyapının çift motorlu versiyonda piyasadaki örneklerinde olduğu gibi yüksek performans verileri sunması şaşırtıcı olmayacak. Aracın nisan ayında kapılarını açacak New York Otomobil Fuarı‘nda tanıtılması gündemde.

İlginizi çekebilir

Rivian R1T elektrikli pickup ve ilginç “tank turn” özelliği