reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10

Xiaomi Mi 10 serisinden hem iyi hem kötü haber!

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro beklendiği gibi çok iyi oranda satmaya devam ediyor. Ancak bu konuda maalesef kötü bir haber var.

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro, Xiaomi’nin 2020’deki ilk amiral gemileri olarak çok ses getiriyor. Geçtiğimiz günlerde Çin merkezli olarak satışa sunulan telefonlar, hatırlarsınız ilk stoklarını bir dakikadan kısa sürede bitirmeyi başarmıştı. Firmanın bu bağlamda kaç tane telefon sattığı açıklanmamış ancak toplamda 200 milyon yuan’lık bir satışın yapıldığı aktarılmıştı. Modeller kısa süre önce Çin merkezli olarak bir kez daha satışa sunuldu. Bu satışta da durum değişmedi. Modellerin ikinci satıştaki stoğu da sadece 55 saniyede bitirildi. Bu sefer de 200 milyon yuan’lık bir satışın yapıldığı aktarılırken, firmanın yeni aile için yakında bir stok sorunu yaşayabileceği aktarılıyor. Bunun da arkasında corona virüsü yer alıyor. Firma büyük sorun olmaması için çalıştıklarını aktarıyor ancak virüsün tehlikesi aktif olarak sürdüğünden durum biraz karışık görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 Pro en çok dikkat çeken konumunda

Türkiye’de de satılacak Xiaomi Mi 10 Pro, özellikle kamera sistemiyle öne çıkıyor. Bilmeyenler için modelin arkasında dörtlü arka kamera sistemi yer alıyor. Burada 1/1,33 inç 108 megapiksel F1.69 ana kamera + 1/2,6 inç 12 megapiksel F2 “kısa” telefoto + 1/4,4 inç 8 megapiksel F2 “uzun” telefoto + 1/2,8 inç 20 megapiksel F2.2 ultra geniş açı kamera kurulumu bir araya geliyor. Snapdragon 865‘ten aldığı güçle 4K yanında 8K video da çekebilen cihaz, bu konuda ciddi ses getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda dünyanın en ince kablosuz kulaklığı