reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix Fold

Xiaomi Mi Mix Fold ile elde edilen 61 milyon dolarlık ilk satış başarısı

Xiaomi imzalı ilk katlanabilir telefon modeli Xiaomi Mi Mix Fold ile Çin merkezli ilk satıştan çok iyi sonuçlar alındı. İşte detaylar;

Şirketin ilk katlanabilir telefonu olarak gerçekten çok ses getiren Xiaomi Mi Mix Fold, Çin’de çıkarılan ilk satışında sadece 1 dakika içerisinde 30 bin ila 40 bin adet arasında satıldı.

Firmaya ilk satışta tam 61 milyon dolardan fazla gelir getiren telefon, hesaplamalara göre saniyede yaklaşık 500 adet satıldı. İlk stoklarını inanılmaz bir hızda eriten Mi Mix Fold, şu an firmanın yüzünü fazlasıyla güldürüyor.

Xiaomi’nin yaptığı en pahalı telefon modellerinden olan Mi Mix Fold, Çin dışında da şimdiden büyük talep görüyor. Telefonu Çin’den almaya çalışan büyük bir kitle bulunuyor.

Modelin global pazara ne zaman çıkacağı ise şimdilik bilinmiyor. Ancak Xiaomi’nin bu yoğun talep sonrasında global satışı çok uzatmayacağı tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix Fold için fiyatlar tam olarak nasıldı?

Model 12 GB RAM + 256 GB depolama için 1.520 dolarlık bir fiyata sahip. 12 GB RAM + 512 GB depolama içinse 1.670 dolarlık bir fiyat verildi. Telefonun özel bir seramik modeli de var. Bu da 16 GB RAM + 512 GB depolama için neredeyse 2 bin dolarlık bir fiyata sahip.

Daha önce de söylediğimiz gibi Türkiye’de resmi olarak satılmasını kesinlikle beklemiyoruz. Telefon ilk aşamada sadece Çin pazarına özel olacak.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarını böyle test ediyor