reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix Fold

Xiaomi Mi Mix Fold için global çıkış beklentisi şimdilik rafa kalktı

Xiaomi imzalı ilk katlanabilir telefon modeli Xiaomi Mi Mix Fold, şu an sadece Çin’de elde edilebiliyor. Bu yakında değişmeyecek.

Kısa süre önce Xiaomi Mi Mix Fold için global çıkışın yakında olacağı yönünde bir bilgi gelmişti. Ancak bu Xiaomi Almanya’nın resmi açıklamasına göre 2021’de olmayacak.

Katlanabilir modelin 2022’de çıkmasının da pek bir anlamı bulunmuyor. Bu açıdan telefonun global çıkışı şimdilik tamamen rafa kalkmış gibi görünüyor.

Xiaomi Mi Mix Fold, bundan önce Çin’de başlatılan ilk satışında sadece 1 dakika içerisinde 30 bin ila 40 bin adet arasında satılmasıyla ses getirmişti.

Firmaya ilk satışta tam 61 milyon dolardan fazla gelir getiren telefon, hesaplamalara göre saniyede yaklaşık 500 adet satılmıştı.

Daha sonra ise modelin tam 400 bin katlanmadan sağ çıkmayı başardığı açıklanmıştı. Menteşe sistemi ve ekranı oldukça dayanıklı olan Mi Mix Fold, bu açıdan beğeni toplamıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix Fold için fiyatlar tam olarak nasıldı?

Model 12 GB RAM + 256 GB depolama için 1.520 dolarlık bir fiyata sahip. 12 GB RAM + 512 GB depolama içinse 1.670 dolarlık bir fiyat verildi.

Telefonun özel bir seramik modeli de var. Bu da 16 GB RAM + 512 GB depolama için neredeyse 2 bin dolarlık bir fiyata sahip.

Model bu yıl bir şekilde resmi olarak Türkiye’ye gelseydi, en az 14-15 bin TL fiyat etiketine sahip olacaktı. Ancak bu durum yukarıda da dediğimiz gibi geçrek olmayacak.

Ancak yine de telefonun aracı isimler aracılığıyla Türkiye’de garantisiz olarak elde edilebileceğini düşünüyoruz.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarını böyle test ediyor