reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix Fold

Mi Mix Fold’u PC’ye çeviren Xiaomi, iki yeni katlanabilir geliştiriyor

Firmanın ilk katlanabilir telefon modeli Xiaomi Mi Mix Fold için bir güncelleme geldi. Ayrıca Xiaomi’nin iki yeni katlanabilir telefonu ortaya çıktı.

Şimdilik Çin pazarına özel olan, yüksek ihtimalle önümüzdeki yıl global pazara çıkarılacak Xiaomi Mi Mix Fold, firma için bir gövde gösterisiydi.

Ancak bu model yalnız kalmayacak. Söylendiği kadarıyla K8 ve J18s kod isimlerine sahip iki yeni katlanabilir üzerinde daha çalışma yapılıyor.

Kısıtlı sayıdaki bilgilere göre J18s içerisindeki ekranda 90 Hz yenileme hızı sunulacak. Modelin arkasında üçlü kamera olacak ve buradaki ana kamera 108 megapiksel çözünürlük sunacak.

Ekran altı selfie kamerası taşıyan telefonun, arkasındaki sıvı lens ile 3x kayıpsız zoom sunacağı da aktarılıyor. K8 ve J18s ortak birer amiral gemisi olarak yolda bulunuyor.

Bu açıdan telefonlar 2021’de satışa çıkarlarsa güçlerini Snapdragon 888 ya da yakında çıkacağı iddia edilen Snapdragon 888 Pro’dan alabilirler.

Bu arada Xiaomi Mi Mix Fold için bir güncelleme de gelmiş durumda. Bu güncellemenin en önemli detayı “Pocket PC” oluyor. Pocket PC ile telefon adeta bir katlanabilir bilgisayar haline getiriliyor.

Lansmanda gösterilen ancak çıkışta sunulmayan Pocket PC modu, açıldığı zaman katlanabilir telefonun arayüzünü bir Windows PC benzeri hale dönüştürüyor.

Bu aşağıda görebileceğiniz mod gerçekten güzel görünüyor ve profesyonelleri yoğun kullanımda memnun edecek gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix Fold için fiyatlar şöyle

Model 12 GB RAM + 256 GB depolama için 1.520 dolarlık bir fiyata sahip. 12 GB RAM + 512 GB depolama içinse 1.670 dolarlık bir fiyat verildi.

Telefonun özel bir seramik versiyonu da var. Sürüm, 16 GB RAM + 512 GB depolama için neredeyse 2 bin dolarlık bir fiyata sahip.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarını böyle test ediyor