reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Mix Fold

Xiaomi Mi Mix Fold için global çıkış çok yakında olabilir

Xiaomi imzalı ilk katlanabilir telefon modeli Xiaomi Mi Mix Fold, şu an sadece Çin’de elde edilebiliyor. Ancak bu yakında değişebilir.

Xiaomi Mi Mix Fold, Çin’de başlatılan ilk satışında sadece 1 dakika içerisinde 30 bin ila 40 bin adet arasında satılmasıyla geçtiğimiz günlerde çok ses getirmişti.

Firmaya ilk satışta tam 61 milyon dolardan fazla gelir getiren telefon, hesaplamalara göre saniyede yaklaşık 500 adet satıldı.

İlk stoklarını inanılmaz bir hızda eriten Mi Mix Fold, resmi kanıtlara göre yakında Çin dışına da çıkacak.

Bu durum yüzde 100 kesin değil ancak işaretler direkt olarak bunu gösteriyor. Xiaomi’nin ilk katlanabilir modelini global pazardan mahrum bırakması elbette çok kötü ve aynı zamanda garip olacaktı.

Bu hataya düşmeyecek gibi görünen Xiaomi, telefona global olarak ne kadar fiyat biçecek henüz bilmiyoruz. Ancak biliyorsunuz cihaz ucuz bir seçenek değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Mix Fold için fiyatlar tam olarak nasıldı?

Model 12 GB RAM + 256 GB depolama için 1.520 dolarlık bir fiyata sahip. 12 GB RAM + 512 GB depolama içinse 1.670 dolarlık bir fiyat verildi.

Telefonun özel bir seramik modeli de var. Bu da 16 GB RAM + 512 GB depolama için neredeyse 2 bin dolarlık bir fiyata sahip.

Daha önce de söylediğimiz gibi cihazın Türkiye’de resmi olarak satılmasını kesinlikle beklemiyoruz. Model bir sürpriz olur da Türkiye’ye gelirse, en az 14-15 bin TL fiyat etiketine sahip olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Firma telefonlarını böyle test ediyor