reklamı kapat

POPÜLER

Honor 50 Pro Plus

Honor 50 serisi için işlemci ve model seçenekleri netleşiyor

Huawei’nin geçtiğimiz aylarda satmak zorunda kaldığı Honor, yeni serisi Honor 50 ile çalışmalarına devam ediyor. Seri sızıntılarla da detaylanıyor.

Huawei’den bağımsız olarak yoluna devam eden Honor, kısa süre önce Huawei P50 ailesinden önce karşımıza Honor 50 modeli ile çıkacak bilgisiyle gündem olmuştu.

Daha sonra bir serinin yolda olduğu aktarılmış, en son da serisinin mayıs ayında tanıtılacağı ortaya çıkmıştı.

Şimdi gelen bilgilere göreyse seride şimdilik 50 ve 50 Pro isimli iki farklı model yer alıyor. Honor 50’nin gücünü MediaTek Dimensity 1200 işlemciden aldığı iddia ediliyor.

50 Pro’da ise bir Snapdragon işlemcinin kullanıldığı aktarılıyor. Bu işlemci henüz netleşmiş değil ancak beklenti orta seviye bir seçenek olacağı yönünde.

Telefonlar için halen çok fazla bilgimiz bulunmuyor. Ancak Honor 50’nin arkası aşağıda gördüğünüz tasarımı taşıyor.

Burada iki tane büyük halka bir araya geliyor. Üstteki halkanın içerisinde sadece bir tane, alttakinin içerisinde ise iki tane kamera bulunuyor. İki halkanın arasına da flaş konumlandırılmış durumda.

Android lisansına sahip olacağı düşünülen telefonlar, firmanın geleceği için önemli bir noktada yer alıyor. Çünkü hem Honor hem de Huawei, son dönemde telefon pazarı odağında ciddi şekilde geriye düşmüş durumdalar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor 50 serisi dikkat çekmeyi başarabilir

Daha önce söylediğimiz gibi Honor’dan çok daha merak uyandıran başka bir telefon da geliyor. Bu telefon bir katlanabilir model. Firmanın ilk katlanabilir telefonu kaynaklara göre 2021’in ikinci yarısında kesin olarak geliyor.

Olası ismi Magic X olan bu telefonun, yakında detaylanması bekleniyor. Katlanabilir tarafa 2021’de ilk adım atan isimlerin en büyüğü ise Xiaomi olmuştu.

Yakında Xiaomi, Huawei ve Samsung gibi katlanabilir telefon satan firmalar karşısına katlanabilir pazar özelinde Vivo ve OPPO da dahil olacak.

İlginizi Çekebilir

Türkiye’de satılan Samsung Galaxy A52’nin içine yakında bakın