reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro

Çalınan MacBook Pro verileri ortaya çıktı; port seçenekleri artıyor

Apple bugün bir MacBook haberiyle gündeme gelmişti. Çıkmamış bir MacBook’un bilgileri çalınmış ve bunun için fidye isteniyordu.

Kısaca hatırlamak adına Tayvan merkezli Apple tedarikçisi Quanta Computer’ın sistemlerine girildi ve buradan çıkmamış bir MacBook Pro bilgisayarın detayları çalındı. Bu hırsızlığın arkasında REvil grubu yer alıyor.

Gelen bilgilere göre REvil grubu, bu çaldıkları verileri çalmamak için firmalardan tam 50 milyon dolar fidye ödemesini istiyor. Şimdilik bu konuda Apple’dan bir resmi açıklama yok.

Tedarikçi Quanta Computer ise durumu doğruluyor ancak çalınanların mevcut operasyonları etkilemeyeceği aktarılıyor.

Bugün yüksek ihtimalle bu 50 milyon dolar gibi yüksek rakam ödenmeyecek ve çalınan “MacBook’daki birçok parçanın çalışma ayrıları, bileşen seri numaraları, boyutları ve kapasiteleri” ortaya dökülecek demiştik.

İşte bu bir bakıma gerçek oldu ve çalınan içerikler beklenenden erken şekilde internete düştü. Buna göre gelecek MacBook Pro’larda daha önce de söylediği gibi mevcut modellere nazaran daha fazla port olacak.

Burada özellikle HDMI ile SD kart yuvası dikkat çekiyor. Ayrıca yeni modellerde şarj için manyetik temelli MagSafe de yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MacBook Pro hırsızlığı Apple için kötü oldu

Eminiz Apple bu duruma şu an oldukça kızgın durumda. Ancak ortaya çıkanlar kullanıcıları fazlasıyla sevindiriyor.

Özellikle SD kart yuvasının ve mıknatıslı MagSafe’in geri gelecek olması birçok kişiyi fazlasıyla mutlu ediyor. HDMI da geri gelecek olması mutlu eden portlar arasında.

Apple’dan 2021’in ikinci yarısında iki yeni MacBook Pro geliyor. Port seçenekleri yukarıdaki veriler üzerinden yüksek olacak gibi görünen modellerin detayları ise aşağıda yer alıyor:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

-Görsel kaynak 9to5Mac-

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın