reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro

Mini-LED’li ve M1’li 14 inç / 16 inç MacBook Pro modelleri geliyor

Mini-LED’li ve M1’li 14 inç / 16 inç MacBook Pro modellerinin yolda olduğu aktarıldı. Dizüstüler her konuda çok dikkat çekecek izlenimi oluşturuyor.

Teknoloji devi Apple, yeni iPad Pro gibi Mini-LED ekrana sahip 14 inç / 16 inç MacBook Pro modellerini 2021 bitmeden satışa çıkaracak. Modellerin 2021’in ikinci yarısında kesin olarak geleceği aktarılıyor.

Bu dizüstülerin şimdilik M1 işlemci üzerine kurulacağı tahmin ediliyor. Ancak burada bir sürpriz olabilir, modellerde M2 ya da M1X isimli daha güçlü bir işlemci de kullanılabilir.

Burada özellikle 16 inç MacBook Pro merak ediliyor çünkü bunun çok güçlü bir seçenek olması bekleniyor. Bu arada Apple’ın modellerde çok ciddi değişiklikler yapması da ihtimaller arasında.

İlk olarak tasarımda büyük bir değişikliğe gidilebilir. İkinci olarak bu modellerde SD kart yuvası ile HDMI başta olmak üzere eskiye oranla daha çok giriş çıkış portu bizleri karşılayabilir.

Yeni MacBook Pro’ların çok ince çerçeveler taşıma ihtimali de bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni MacBook Pro modelleri dikkat çekerken, Apple bugün kötü bir MacBook haberiyle de gündeme geldi

Aktarıldığı kadarıyla Tayvan merkezli Apple tedarikçisi Quanta Computer’ın sistemlerine girildi ve buradan çıkmamış bir MacBook bilgisayarın detayları çalındı. Bu hırsızlığın arkasında REvil grubu yer alıyor.

Gelen bilgilere göre REvil grubu, bu çaldıkları verileri çalmamak için firmalardan tam 50 milyon dolar fidye ödemesini istiyor. Şimdilik bu konuda Apple’dan bir resmi açıklama yok.

Tedarikçi Quanta Computer ise durumu doğruluyor ancak çalınanların mevcut operasyonları etkilemeyeceği aktarılıyor.

Daha önce de söylediğimiz gibi yüksek ihtimalle bu 50 milyon dolar gibi yüksek rakam ödenmeyecek ve çalınan “MacBook’daki birçok parçanın çalışma ayrıları, bileşen seri numaraları, boyutları ve kapasiteleri” ortaya dökülecek.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın