reklamı kapat

POPÜLER

Apple M1 MacBook Air Apple Silikon

Apple M1 sonrasında gelecek M2 işlemci üretime girdi; işte detaylar

Teknoloji devi Apple, devrim yaptığı M1 işlemcisinin yenisi için hazırlıkları sürdürüyor. Hatta gelen bilgilere göre firma süreçte son aşamaya geçti.

Sağlam kaynaklara göre M1’in yerini alacak olası adıyla Apple M2 işlemci için seri üretim başlamış durumda.

Bunun üzerinden M2 işlemciye sahip ilk model ya da modellerin temmuz ayı gibi raflara çıkacağı iddia ediliyor.

Apple en son M1’lerin stoğunu artırma hamlesiyle gündemde gelmişti. Çünkü mevcut M1’li “Mac mini, MacBook Air ve MacBook Pro” yanına kısa süre önce iPad Pro ve 24 inç iMac de dahil edili.

Biliyorsunuz u yeni ürünlere de gücünü M1 işlemci veriyor. Burada özellikle iPad Pro’nun M1’e geçmesi büyük ses getiriyor.

Apple M2 işlemci için şimdiden dört farklı olasılık var

Firma, yeni iPad Pro gibi Mini-LED ekrana sahip 14 inç / 16 inç MacBook Pro modellerini 2021 bitmeden satışa çıkaracak. Modellerin 2021’in ikinci yarısında kesin olarak geleceği aktarılıyor.

İşte bu dizüstülerin M2 işlemci üzerine kurulacağı tahmin ediliyor. Burada özellikle 16 inç MacBook Pro merak ediliyor çünkü bunun çok güçlü bir seçenek olması bekleniyor.

Apple modeller özelinde tasarımda büyük bir değişikliğe gidilebilir. Ayrıca bu modellerde SD kart yuvası ile HDMI başta olmak üzere eskiye oranla daha çok giriş çıkış portu bizleri karşılayabilir.

Yeni MacBook Pro’ların çok ince çerçeveler taşıma ihtimali de bulunuyor. Bu arada Apple’ın yeni M2 işlemcisini 32 inç ekranlı beklenen iMac modeli de kullanabilir.

Uzak bir ihtimal ancak Apple bir ufak boyutlu Mac Pro da geliştiriyor. Bu modelde de bir hatta iki adet M2 işlemci yan yana gelebilir.

İlginizi Çekebilir

iPhone 12’lerin LiDAR sistemine yakında bakın