reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3 katlanabilir telefon

Samsung Galaxy Z Fold 3 tansiyon ölçümü ile gelebilir

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 için yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer Galaxy Z Fold 3 için özel bir detay var.

Bu modellerden en çok dikkat çekecek Samsung Galaxy Z Fold 3, en son toplam 4.275 mAh pil kapasitesine sahip olacak haberiyle gündeme gelmişti.

LetsGoDigital tarafından bulunan bir patente göreyse telefon kan basıncı yani tansiyon ölçüm imkanına da sahip olabilir.

Burada olabilir diyoruz çünkü özellik henüz patent olarak bulunmuş durumda. Ancak Samsung’un bu konuda uzun zamandır çalıştığı duyuluyor. Özellikle saatler için bu özellikler geliştiriliyor.

Bu açıdan yeni amiral gemisi katlanabilir telefon modeline tansiyon ölçümü koyma ihtimali yüksek olan Samsung, patent çizimlerine göre ölçümü ekranın arasına sıkıştırılan parmak üzerinden yapıyor.

Samsung burada ekran altına konulan bir görüntü sensörünü kullanıyor. Süreçte büyük ihtimalle yüksek parlaklıkta ışık kullanılarak kan akışına bakılıyor.

Samsung’un burada kurduğu altyapı ile nabız gibi başka bazı sağlık verilerini okuyabileceği de iddia edilenler ve kayıtlar arasında yer alıyor.

Bu arada patentlere göre bu özellik Galaxy Z Flip 3 için de mümkün olabilir. Altyapı şimdilik görüldüğü kadarıyla bu model için de uygun duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 için diğer bilgiler şöyle

Firmanın amiral gemisi katlanabilir modeli Galaxy Z Fold 3, kaynaklara göre dışında 5,4 inç bir Super AMOLED ekran taşıyor. Karşılaştırmak adına Galaxy Z Fold 2’nin dışında ise biliyorsunuz 6,2 inç boyutunda bir ekran yer alıyordu.

Dış ekran boyutunu düşürecek olması halen hoş karşılanmayan telefon, daha önce bu değişikliği gövdeye entegre edilecek S Pen yüzünden yapıyor deniyordu. Ancak son bilgilere göre telefonda S Pen gövdeye entegre olmayacak.

Ancak buna rağmen Galaxy Z Fold 3 için S Pen desteği aktif olarak verilecek. Firma yüksek ihtimalle S Pen taşımaya yönelik özel bir kılıf tanıtacak.

Not: Görsel halen temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın en son AirPods modeli AirPods Max