reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 2

Garip tercih; Samsung Galaxy Z Fold 2 için hazır olun

Galaxy Fold’un yerini alacak katlanabilir telefon modeli karşımıza Samsung Galaxy Fold 2 değil Samsung Galaxy Z Fold 2 olarak çıkacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Fold ismi şirket tarafından tarihe gömülecek. Çünkü SamMobile’ın özel haberine firmanın 5 Ağustos tarihinde Galaxy Note 20’ler ile beraber tanıtılacak Galaxy Fold’un yenisi, direkt olarak Samsung Galaxy Z Fold 2 olarak isimlendirilecek. Bu sayede Türkiye’de satılan Galaxy Z Flip ile uyumlu bir isim düzenine geçecek gibi görünen firma, bu konuda oldukça şaşırtıyor. Bunun arkasında ise Galaxy Fold ile yaşanan ekran sorunlarını unutturmak olabilir deniyor. Tasarımsal olarak Galaxy Fold’dan çok da farklı olmayacak ancak selfie kamerasını artık çentik değil bir ekran deliğinde taşıyacak telefon, UTG yani katlanabilir cam + plastik koruma katmanına sahip esnek bir AMOLED ekran ile yolda bulunuyor. Bu modelin Türkiye’de de satılmasına hemen hemen kesin gözüyle bakılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold 2 yani yeni adıyla Samsung Galaxy Z Fold 2 için teknik detaylar şöyle

Daha önce sızan bilgilere göre telefonun dışında 6,23 inç 2267×819 piksel 60 Hz bir OLED ekran yer alıyor. Modelin içindeki katlanabilir ekran ise 7,59 inç 2213×1689 piksellik 120 Hz bir OLED panel kullanıyor. Daha önce S-Pen kalem ile geleceği söylenen ancak gelmeyecek olan Galaxy Fold 2, 25W hızlı şarj destekli 4.365 mAh pil üzerine kuruluyor. Yüksek ihtimalle 1.880 dolar gibi bir fiyat ile karşımıza çıkacak, telefonun arkasında 12 megapiksel + 16 megapiksel + 64 megapiksellik bir kamera kurulumu yer alacak. Bu kamera sisteminde OIS de sunulacak.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!