reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung Galaxy Z Fold 2 tanıtımı için Unpacked netleşti

Galaxy Fold’un yerini alacak katlanabilir telefon Samsung Galaxy Z Fold 2 için daha önce ortaya çıkan bir söylenti geri çekilmiş durumda.

Samsung Galaxy Z Fold 2 için en son yapılan sızıntıda Galaxy Note 20 ailesiyle beraber 5 Ağustos tarihinde tanıtılmayacak denilmişti. Ancak bu bazılarını üzen durum kısa süre önce değişti. Çünkü gerçekten sağlam birden fazla kaynağa göre telefon 5 Ağustos tarihli Unpacked etkinliğinde resmi olarak lanse ediliyor. Bu da cihazı merak edenlerin daha önce söylendiği gibi daha fazla beklemeyecekleri anlamına geliyor. Modelin Çin merkezli satışına ise 20 Eylül tarihinde başlanacağı belirtiliyor. İlk modeli Türkiye’de tanıtmasına rağmen yaşanan ekran sorunu nedeniyle getirmeyen, Galaxy Z Flip’i ise Türkiye’de satan Samsung, Galaxy Z Fold 2’yi de Türkiye pazarında satacaktır diye düşünüyoruz. Ancak halen bu konuda verilmiş resmi bir açıklama bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 2 için başka neler biliyoruz?

Daha önce sızan bilgilere göre telefonun dışında 6,23 inç 2267×819 piksel 60 Hz bir OLED ekran yer alıyor. Modelin içindeki katlanabilir ekran ise 7,59 inç 2213×1689 piksellik 120 Hz bir OLED panel kullanıyor. Galaxy Z Fold 2duyulduğu kadarıyla 1.780 ile 1.980 dolar arasında bir fiyata sahip olacak. Daha önce 1.600 dolara seviyesinde olacağı iddia edilen telefon, daha sağlam bir kaynağa göre 1.880 dolar gibi bir fiyat ile karşımıza çıkacak. Kamera tarafında telefonun arkasında 12 megapiksel + 16 megapiksel + 64 megapiksellik bir kamera kurulumu yer alacak. Bu kamera sisteminde OIS de sunulacak.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!