reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung Galaxy Fold 2 tanıtımı değişti; Unpacked es geçiliyor

Galaxy Fold’un yerini alacak katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold 2 ile ortaya çıktığı kadarıyla Galaxy Note 20 ailesiyle birlikte tanışmayacağız.

Samsung Galaxy Fold 2 için en son yapılan sızıntıda S Pen kalem ile gelmeyecek denilmiş ve daha sonra ise modelin 4.365 mAh pil üstüne kurulduğu aktarılmıştı. Tasarımsal olarak yukarıdaki gibi olacak denilen telefon, şimdiye kadar hep Galaxy Note 20 ailesiyle beraber 5 Ağustos tarihinde tanıtılacak denilmişti. Ancak bu söz konusu olmayacak. Çünkü sağlam bir kaynağa göre telefon 5 Ağustos tarihli Unpacked etkinliğinde gelmiyor. Bu da cihazı merak edenlerin biraz daha bekleyecekleri anlamına geliyor. Henüz bu konuda yeni bir tarih verilmiyor ancak söylendiği kadarıyla telefonun çıkıştan önce biraz daha zamana ihtiyacı bulunuyor. İlk modeli Türkiye’de tanıtmasına rağmen yaşanan ekran sorunu nedeniyle getirmeyen, Galaxy Z Flip’i ise Türkiye’de satan Samsung, Galaxy Fold 2’yi de Türkiye pazarında satacaktır yorumu ise halen geçerliliğini sürdürüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Fold 2 için başka neler biliyoruz?

Daha önce sızan bilgilere göre telefonun dışında 6,23 inç 2267×819 piksel 60 Hz bir OLED ekran yer alıyor. Modelin içindeki katlanabilir ekran ise 7,59 inç 2213×1689 piksellik 120 Hz bir OLED panel kullanıyor. Galaxy Fold 2, duyulduğu kadarıyla 1.780 ile 1.980 dolar arasında bir fiyata sahip olacak. Daha önce 1.600 dolara seviyesinde olacağı iddia edilen telefon, daha sağlam bir kaynağa göre 1.880 dolar gibi bir fiyat ile karşımıza çıkacak. Kamera tarafında telefonun arkasında 12 megapiksel + 16 megapiksel + 64 megapiksellik bir kamera kurulumu yer alacak. Bu kamera sisteminde OIS de sunulacak.

İlgili Video

Firmanın yeni katlanabilir modeli böyle üretiliyor!