reklamı kapat

POPÜLER

Twitter Spaces

Twitter, iOS ve Android için çözünürlüğü artırdı; işte detaylar

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, iOS ve Android tarafında uzun zamandır test edilen yeni altyapıyı kullanıma sundu.

Twitter, iOS ve Android için çözünürlüğü artırdı. Yani artık kişiler mobil uygulamalarda yüksek çözünürlüklü (Firma 4K olarak aktarıyor) fotoğraf yükleyebilecek ve aynı zamanda yüksek çözünürlüklü fotoğrafları tam kalitesiyle görüntüleyebilecek.

Twitter, sanıyoruz sunucu masraflarını azaltmak adına fotoğraf ve videolar üzerinde çok ciddi sıkıştırma uyguluyor ve bu da kaliteyi başından beri oldukça bozuyordu.

Sürecin 4K seviyesine çıkılması fotoğraf tarafında gerçekten çok ama çok güzel görünüyor.

Kişilerin yüksek kaliteli fotoğrafları yükleme ve görme altyapısını ayarlar içerisinden aktif etmesi gerekiyor.

Eğer Twitter’ın sürekli olarak mobilde kullanıyorsanız, bu seçeneği açmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu yüzden yani 4K fotoğraflar yüzünden mobil veri paketiniz normalden daha hızlı tükenebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter başka yenilikler de planlıyor

Örneğin Süper Takip özelliği yolda olanlardan. Bu özellik ile kişiler aylık 4.99 dolar vererek bir kişinin / hesabın “süper takipçisi” olabilecek.

Peki süper takipçilere neler sunulacak? Paralı aboneler özel içerikler, grup erişimi, destekçi rozeti, özel indirimler ve özel haber bültenleri alır hale gelecek.

Twitter’daki önemli içerik üreticileri desteklemek adına güzel bir adım atan firma, bu özelliği Türkiye’ye ne zaman getirecek henüz bilmiyoruz. Bu paralı sistemden Twitter’ın da ufak bir kesinti yaparak gelir elde edeceğini belirtelim.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem