reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter, sevindiren yeni fotoğraf altyapısını web sürümüne de taşıdı

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, iOS ve Android tarafında uzun zaman önce getirdiğini fotoğraf altyapısını web sürümüne taşıdı.

Twitter içerisinde paylaşılan fotoğraflar (Tek paylaşımlarda) eskiye oranla neredeyse hiç kesme olmadan karşımıza çıkıyor. Eskiden Twitter’ın otomatik sistemi dikey fotoğrafları kesiyor ve tam boyutun görülmesi için fotoğrafın açılması gerekiyordu. Şimdi ise süreç yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz şekilde işliyor.

Bu yeni özellik dikey fotoğraflarda halen bir miktar kesme yapıyor. Ancak bunun mantıklı bir amacı var. Çünkü eğer kesme yapılmazsa servise inanılmaz uzun dik fotoğraflar yüklenebilir.

Genel olarak beğenilen yenilik, artık hemen hemen her fotoğrafın tek bakışta anlaşılabilmesini sağlıyor ve sadece iOS ve Android tarafında kalmıyor olmasıyla sevindiriyor. Evet artık Twitter’ın tarayıcı temelli web sürümünden de tek fotoğraf paylaşımları için kesme / crop kaldırılmış durumda. Fotoğraflar şu an itibarıyla web sürümünde de tam olarak görüntüleniyor.

Twitter, hatırlarsınız daha önce fotoğraf çözünürlüğünü de artırmıştı. Kişiler uzun bir süredir yüksek çözünürlüklü (Firma 4K olarak aktarıyor) fotoğraf yükleyebiliyor ve aynı zamanda yüksek çözünürlüklü fotoğrafları tam kalitesiyle görüntüleyebiliyor. Firma ayrıca geçtiğimiz ay video kalitesinde de bir artışa gitmişti. Ancak halen Twitter’daki videolar kötü görünüyor.

Twitter dün akşam daha ilgi çekici bir adım attı

Dün akşam Twitter Crypto kuruldu. Dikkat çeken bu yeni oluşum Crypto, Tess Rinearson liderliğinde haya geçirildi. Bu direkt olarak Twitter’ın teknoloji müdürü Parag Agrawal’a bağlı bölüm ile kripto teknolojilerinin ve blok zinciri altyapılarının Twitter için, Twitter’ın da bu sistemler için yapabilecekleri incelenecek.

Crypto ile merkezi olmayan kripto para birimleri / uygulamalar ve NFT gibi geleceğin teknolojilerine odaklanacaklarını aktaran Rinearson, blok zinciri temelinde yeni teknolojileri araştıracak ve sosyal medyanın merkezlerinden birisini birçok kalemde geleceğe taşıyacak planlar yapacak. Bu konuda daha detaylı bilgiler ileride gelecek.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem