reklamı kapat

POPÜLER

Twitter

Twitter yeni fotoğraf altyapısı ile herkesi sevindiriyor

Sosyal medyanın karakter limitli platformu Twitter, iOS ve Android tarafında uzun zamandır talep edilen fotoğraf altyapısını gerçeğe dönüştürdü.

Hem iOS hem de Android için yakında herkese çıkacak yeni özellik, Twitter içerisinde paylaşılan fotoğrafları eskiye oranla neredeyse hiç kesmen olmadan görmenize imkan tanıyor.

Eskiden Twitter’ın otomatik sistemi dikey fotoğrafları kesiyor ve tam boyutun görülmesi için fotoğrafın açılması gerekiyordu. Şimdi ise süreç yukarıda görebileceğiniz şekilde işliyor.

Bu yeni özellik dikey fotoğraflarda halen bir miktar kesme yapıyor. Ancak bunun mantıklı bir amacı var. Eğer kesme yapılmazsa servise inanılmaz uzun dik fotoğraflar yüklenebilir. Kimse bunu istemeyecektir.

Genel olarak beğenilen yenilik, artık hemen hemen her fotoğrafın tek bakışta anlaşılabileceği anlamına geliyor. Daha önce “sürprizi görmek için fotoğrafa dokunun” gibi garip şeyler yapılıyordu. Artık bunlar da önlenmiş olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Twitter kısa süre önce bir fotoğraf yeniliği daha yaptı

Twitter, geçtiğimiz hafta iOS ve Android için çözünürlüğü artırmıştı. Yani artık kişiler mobil uygulamalarda yüksek çözünürlüklü (Firma 4K olarak aktarıyor) fotoğraf yükleyebilecek ve aynı zamanda yüksek çözünürlüklü fotoğrafları tam kalitesiyle görüntüleyebilecek.

Eğer Twitter’ın sürekli olarak mobilde kullanıyorsanız, bu seçeneği açmanızı tavsiye etmiyoruz. 4K fotoğraflar yüzünden mobil veri paketiniz normalden daha hızlı tükenebilir.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem