reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12 MIUI 13 Android 12

Xiaomi MIUI 13 için tarih ve destekli cihazlar netleşiyor

Xiaomi MIUI 12.5’in yerini alacak Xiaomi MIUI 13 için bir tarih verildi. Aynı zamanda sürümü alacak destekli cihazlar da netleşiyor.

Çin’den gelen sağlam son bilgilere göre Xiaomi MIUI 13 ile 2021’in ikinci çeyreği içerisinde resmi olarak tanışacağız. Burada verilen spesifik tarih ise tam olarak 25 Haziran.

Henüz resmi tanıtım duyurusu yapılmayan ancak yakında yapılabileceği düşünülen yeni arayüz, aktarıldığı kadarıyla 2019 ve sonrasında çıkan tüm Xiaomi, POCO ve Redmi modellerine aktif olarak gelecek.

Halen aktif olarak MIUI 12.5’in dağıtımını yapan Xiaomi, kaynaklara göre MIUI 13 arayüzü Xiaomi Mi 9 ve Xiaomi Mi Mix 3 ile Redmi Note 8 ve Redmi 8 serisi için vermeyecek.

MIUI arayüzü yapısı genel olarak beğenilen Xiaomi, Android üzerine gerçekten güzel özelleştirmeler getiriyor. Firma genel olarak güncelleme konusunda da beğeni topluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 13 ile neler sunulacak?

Bu henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak kısa süre önce MIUI için geliştirilen güzel bir özellik çıkmıştı. Bu RAM odaklı özellik yeni arayüzün merkezinde yer alabilir.

Peki bu tam olarak neydi? Bu temelde bir sanal olarak RAM aktarma özelliğiydi. Özellik, ihtiyaç halinde depolama biriminin belirlenen bölümünü RAM olarak kullanabilecek.

Kacper Skrzypek‘in verdiği bilgiye göre depolama biriminin RAM olarak kullanılması konusunda bir özelleştirme imkanı da sunulacak.

Yani kişiler aktarma / sanal RAM miktarını belirleyebilecek. Boş alanı fazla olanlar daha fazla depolama alanının RAM olarak ayırabilecek.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem