reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi MIUI 12 MIUI 13 Android 12

Xiaomi MIUI 13 için tarih ve destekli cihaz iddiaları yalanlandı

Xiaomi MIUI 12.5’in yerini alacak Xiaomi MIUI 13 için kısa süre önce bir tarih verilmiş, aynı zamanda destekli cihazlar açıklanmıştı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Xiaomi MIUI 13 ile 2021’in ikinci çeyreği içerisinde resmi olarak tanışacağımız ortaya çıkmıştı. Burada tam olarak 25 Haziran tarihi verilmişti.

Aynı zamanda sürüm 2019 ve sonrasında çıkan tüm Xiaomi, POCO ve Redmi modellerine aktif olarak gelecek de denilmişti. Bu genel olarak çok sevindirmişti.

Ancak bunların hepsi bugün net olarak yalanlandı. Firma yetkilisi MIUI 13’ün tarihi henüz belli olmadı açıklamasında bulundu. Aynı zamanda destekler cihazlar konusu da netlik kazanmamış durumda.

Biliyorsunuz halen aktif olarak MIUI 12.5’in dağıtımını yapan Xiaomi, yeni arayüz konusunda biraz daha zaman istiyor. Burada acele edilmesine gerçekten gerek bulunmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 13 ile çıktığı zaman RAM konusunda güzel bir adım atılabilir

Hatırlarsınız kısa süre önce MIUI için geliştirilen güzel bir özellik çıkmıştı. Özellik, ihtiyaç halinde depolama biriminin belirlenen bölümünü RAM olarak kullanabilecek.

Özelliği bulan Kacper Skrzypek‘in verdiği bilgiye göre depolama biriminin RAM olarak kullanılması konusunda bir özelleştirme imkanı da sunulacak.

Yani kişiler aktarma / sanal RAM miktarını belirleyebilecek. Boş alanı fazla olanlar daha fazla depolama alanının RAM olarak ayırabilecek.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem