reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Note 10 Lite Xiaomi MIUI 12.5

Xiaomi MIUI 12.5 için resmi duyuru yapıldı; tarih verildi

Xiaomi MIUI 12.5 arayüzü Xiaomi Mi 11 ailesiyle beraber yarın resmi olarak lanse ediliyor. Firmadan bu konuda ilk açıklama gelmiş durumda.

Advertisement

Xiaomi Mi 11 ile beraber Android 10 temelli MIUI 12.5 resmen tanıtıldı. Tüm detaylar için buraya tıklayın.

Xiaomi MIUI 12 üzerine beklendiği gibi MIUI 13 değil direkt olarak MIUI 12.5 sürümü geliyor. İşte bu sürüm 28 Aralık tarihinde yani yarın resmi olarak lanse ediliyor. Yukarıda da dediğimiz gibi Mi 11 ailesiyle beraber karşımıza çıkacak yeni sürüm, henüz tam olarak neler getiriyor bilinmiyor. Sürpriz olmayacağı üzere Android 11 üzerine kurulan MIUI 12.5’in çok büyük yenilikler getirmesi ve ya da ciddi değişiklikler yapması beklenmiyor. Xiaomi’nin esas büyük özellikleri MIUI 13‘e bırakacağı tahmin ediliyor. Ancak yine de bazı güzel sürprizler bizleri bekliyor olabilir. MIUI 12’yi şimdilik ilk olarak hangi telefonların alacağı ise bilinmiyor. Elbette Mi 11 ailesi kutusundan MIUI 12.5 ile çıkacak. Diğer cihazlar içinse güncelleme takvimi tam olarak yarın verilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MIUI 12.5 merak uyandırırken, Xiaomi MIUI 12 en son güzel bir özellikle gündeme gelmişti

Xiaomi telefonlara MIUI 12 üzerinden bir “Back Tap” özelliği geliyor. Bu özellik telefonların yerleşik sensörlerini kullanarak arkaya yapılacak dokunmaları / vurmaları algılıyor (Ekran gibi değil) ve tam olarak arka kısmı işlevsel hale getiriyor. Elde edilen ekran görüntülerine göre firma burada kişilere iki farklı arka dokunma seçeneği sunuyor. Bunlar “çift dokunma” ya da “üçlü dokunma”. Bu iki seçenek de birçok farklı kalemde özelleştirilebiliyor.

Örneğin telefonun arkasına çift ya da üç kez dokunma ile “ekran görüntüsü alma, flaşı açma, kontrol merkezini açma, bildirimleri gösterme ya da kamerayı aktif etme”gibi işlemler hızlıca gerçekleştirilebiliyor. Bu da gerçekten çok ama çok kullanışlı görünüyor. Özelliğin henüz herkese ne zaman geleceği ise halen bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir

Karşınızda Apple’ın çok pahalı yeni kulaklığı